Невдовзі українська мова звучатиме у провідних аеропортах світу
11.12.2012 | 11:59
Прес-служба Міністерства інфраструктури
 

Інтелектуальна автоматична система звукового оповіщення AviaVox, впроваджена в терміналі «D», невдовзі дозволить «заговорити українською» провідним аеропортам світу, звідки здійснюються рейси до України.

Розроблена спеціально для озвучування пасажирських терміналів аеропортів ця система базується на повністю новітній «фонемній» технології, яка дозволяє досягти значно кращої якості повідомлень. Завдяки їй здійснюється голосове інформування пасажирів  терміналу щодо статусу рейсів, змін в розкладі, повідомлень щодо ситуацій в зонах терміналів, транслювання екстрених повідомлень у випадку непередбачуваних ситуацій. Раніше у терміналах «Борисполя» використовувалася традиційна технологія на базі попередньо записаних повідомлень.

AviaVox вже використовується в найбільших міжнародних аеропортах, зокрема Лондона (Хітроу) та Амстердама. Також ця система впроваджена в аеропортах Манчестера, Брістоля, Брюсселя, Москви, Лісабона, Женеви, Нью Делі, Каїра та інших.

Новітня система оповіщення, впроваджена у терміналі D, на сьогодні підтримує близько 15 мов світу. З огляду на відсутність у мовному пакеті української мови наразі аеропортом «Бориспіль» здійснюється процес уведення до цієї системи інформації українською мовою. Тож зараз триває робота із розроблення програмного забезпечення та записування українського тексту, який невдовзі буде залучено до програмного забезпечення як в аеропорту «Бориспіль», так і по всіх аеропортах світу, звідки здійснюються рейси до України.

Нині в терміналі «D» аеропорту оголошення українською мовою начитуються дикторами  «в живому режимі», після чого в ефір автоматично виводяться оголошення англійською, російською або мовою країни, куди виконується рейс.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245866044