Підписано договір про відкриття кредитної лінії на модернізацію компресорної станції "Бар" газопроводу "Союз"
11.12.2012 | 14:22
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості
 

11 грудня 2012 р. у Міненерговугілля України у присутності Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка відбулося підписання договору між ДК «Укртрансгаз» та Deutsche Bank AG про відкриття кредитної лінії у розмірі 53,5 млн. євро для реалізації проекту модернізації компресорної станції «Бар» газопроводу «Союз».

З української сторони договір підписав Перший заступник директора ДК «Укртрансгаз» Мирослав Химко, з німецької – керівник департаменту торговельного фінансування та ринку капіталів, підрозділ Глобального транзакційного банкінгу Deutsche Bank AG Штефан Ціммер та Віце-президент, Департамент торговельного фінансування та ринку капіталів, підрозділ Глобального транзакційного банкінгу Томас Айфлер.

Коментуючи підписання договору, Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко зазначив, що участь німецького капіталу та компаній у модернізації української ГТС є надзвичайно важливою.

«Те, що німецька промисловість, німецькі фінанси заходять у нашу газотранспортну систему – це буде сигналом не тільки для нас, а й сигналом для всієї енергетичної спільноти в Європі. Сьогодні наша газотранспортна система є одним з ключових елементів енергетичної безпеки Європи. Ми надійно виконуємо всі свої зобов’язання. А з вашою допомогою,  сподіваємося, що ми ще більше підвищимо надійність нашої ГТС», - наголосив Міністр звертаючись до представників німецької сторони.

Керівник департаменту торговельного фінансування та ринку капіталів, підрозділ Глобального транзакційного банкінгу Deutsche Bank AG Штефан Ціммер зазначив, що підписання угоди сприятиме надійності постачання газу компанією ДК «Укртрансгаз».

«Я хотів би подякувати команді компанії ДК «Укртрансгаз» та компанії Ferrostaal за виконану роботу. Без порозуміння і такої швидкої взаємодії ми ніколи не змогли би впровадити такий складний проект. Я зі свого боку хочу побажати компанії «Укртрансгаз» та компанії Ferrostaal успіхів у майбутніх проектах», - сказав представник Deutsche Bank AG.

У свою чергу Посол Німеччини Крістоф Вайль зазначив, що Федеральний Уряд Німеччини підтримуватиме  усі зусилля, спрямовані на модернізацію ГТС України.

«Україна зберігає свою важливу роль як країни-транзитера для Німеччини. Вона забезпечує незмірну допомогу щодо транспортування енергоносіїв до моєї країни. І я хочу сказати, що Федеральний Уряд буде підтримувати усі зусилля, які спрямовуватимуться на модернізацію газотранспортної системи України. Це має політичне значення. Я вважаю, що сьогодні дано дуже хороший, позитивний сигнал на майбутнє, і я бажаю вам усім великих успіхів», - підкреслив Посол.

Планується, що за кошти кредиту буде продовжено термін експлуатації газових компресорів станції «Бар» ще на 15 років, на 28% знижено об'єми використання паливного газу, а також підвищено коефіцієнт корисної дії газових компресорів.

Таким чином, кредитні кошти погашатимуться за рахунок скорочення витрат ДК «Укртрансгаз» на паливний газ.

Згідно з підписаною угодою, період кредитування складає 10 років і 9 місяців з моменту перерахування кредитних коштів. Німецькою стороною планується профінансувати 85% вартостей проекту шляхом надання кредиту німецьким банком Deutsche Bank AG, 15% буде профінансовано ДК «Укртрансгаз» за рахунок власних коштів.

Нагадаємо, 2 липня 2012 року в рамках меморандуму між НАК «Нафтогаз України» і Ferrostaal Industrieanlagen GMBH було підписано проект модернізації компресорної станції Бар газопроводу «Союз».

20 листопада 2012 року між ДК «Укртрансгаз» і Ferrostaal Industrieanlagen GMBH був підписаний меморандум про взаєморозуміння, відповідно до якого, Ferrostaal надає замовнику технічну документацію, здійснює постачання устаткування і виконання робіт з модернізації.

28 листопада поточного року було прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 1139 про надання 560 млн. грн. держгарантій за проектом модернізації компресорної станції «Бар» газопроводу «Союз».

Довідково

Магістральний газопровід «Союз» здійснює транзит природного газу до країн Європи за Ужгородським напрямом.  Проектна потужність складає 26 млрд. м3 в рік, проектний тиск 7,5 МПа, діаметр 1420 мм, довжина газопроводу 1569 км. На газопроводі розташовано 12 компресорних станцій, у тому числі КС Бар.  Компресорна станція «Бар» газопроводу «Союз» була введена в експлуатацію в 1979 році, має 7 газоперекачувальних агрегатів загальною потужністю 70 тис. кВт.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245866995