Мін'юст розробив проект плану консультацій з громадськістю на 2013 рік
14.12.2012 | 11:34
Прес-служба Міністерства юстиції
 

Протягом 2013 року Міністерство юстиції винесе для консультацій з громадськістю низку питань та проектів нормативно-правових актів, які викликають найбільший резонанс у суспільстві, або витікають із практики реалізації Міністерством юстиції своїх повноважень.

Орієнтовний проект плану консультацій оприлюднено на офіційному веб-сайті Мін’юсту (www.minjust.gov.ua/discuss).

Зауваження та пропозиції від громадськості до проекту вказаного орієнтовного плану прийматимуться до 27 грудня 2012 року (телефон: (044) 271-15-46. E-mail: org@minjust.gov.ua).

Так, у січні-лютому планується оприлюднити звіт про витрачання бюджетних коштів Міністерством юстиції у 2012 році. Як засвідчує практика, це питання завжди лишається у центрі уваги громадськості, зокрема, є одним з найбільш актуальним у рамках запитів на публічну інформацію, що отримує Мін’юст.

У березні-квітні наступного року Міністерство юстиції планує винести для консультацій з громадськістю стан виконання Міністерством юстиції Плану заходів з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Як відомо, проект Плану заходів з реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» був підготовлений Міністерством юстиції України та після громадського обговорення схвалений Кабінетом Міністрів розпорядженням від 5 квітня 2012 р. Партнерство «Відкритий Уряд» - це багатостороння міжнародна ініціатива, в яку задіяні уряди кількох десятків країн. Метою даної ініціативи є: забезпечення виконання урядами конкретних зобов'язань щодо сприяння прозорості державного управління; залучення громадян до участі в процесах державного управління; боротьба з корупцією; використання нових технологій для покращення державного управління.

Крім того, планується винести для консультацій з громадськістю низку проектів нормативно-правових актів.

Зокрема, на пропозицію Громадської ради при Мін’юсті планується обговорення проекту Концепції модернізації системи організаційно-правового забезпечення місцевої демократії в Україні. Даний проект був розроблений робочою підгрупою Конституційної Асамблеї України. Передбачається, що розгляд указаного питання відбудеться на одному із засідань Громадської ради при Мін’юсті.

Також, у червні наступного року планується винести на громадське обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про безоплатну правовому допомогу». Як відомо, положення даного закону, відповідно до яких кожен громадянин в Україні отримає право на безоплатного адвоката, почне застосовуватися з 1 січня 2013 року. У законопроекті, що буде запропонований для обговорення громадськості, планується врахувати перший досвід застосування указаного закону та запропонувати шляхи для його удосконалення.

У жовтні-листопаді 2013 року планується винести на громадське обговорення проекти урядових актів щодо змін до Порядку акредитації центру сертифікації ключів та змін до Положення про Центральний засвідчувальний орган. Як відомо, повноваження Центрального засвідчувального органу були покладені на Міністерство юстиції Президентом України у квітні 2011 року Указом "Про затвердження Положення про Міністерство юстиції України". У запропонованих до обговорення проектах урядових актів Мін’юст узагальнить досвід з реалізації указаних повноважень з метою законодавчого удосконалення системи.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245876129