Питання захисту прав дитини потребує об'єднання зусиль усіх гілок влади
14.12.2012 | 18:39
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ
 

Про координацію спільних дій щодо запобігання правопорушенням серед дітей, попередження жорстокого поводження з ними та проведення профілактичної роботи з сім’ями, які опинилися в складних обставинах говорили сьогодні під час розширеної координаційної наради за участю представників міністерств внутрішніх справ, освіти і науки, молоді та спорту, охорони здоров’я, соціальної політики та надзвичайних ситуацій. Від МВС на заході були присутні заступник Міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк та начальник управління кримінальної міліції у справах дітей МВС Олексій Лазаренко.

«Сьогодні ми зібралися тут за дорученням Кабінету Міністрів України й розуміємо не тільки важливість цього доручення, а й необхідність системних змін в організації спільних дій у розв’язанні проблем дітей, які опинилися в ситуації конфлікту з законом», - звернувся до присутніх Віктор Ратушняк.

«Зібралися ми тут, аби розглянути перспективні шляхи взаємодії усіх міністерств, громадських організацій з питань профілактики правопорушень серед дітей та недопущення вчинення стосовно них злочинів і правопорушень», - продовжив заступник Міністра. У той же час необхідно визначити шляхи вирішення існуючих проблем в організації роботи у цьому напрямку, обмінятися досвідом щодо упровадження новітніх форм і методів профілактичної роботи з дітьми.

Акцентував увагу присутніх заступник Міністра і на проведеній упродовж цього року цілеспрямованій роботі щодо реформування підрозділів кримінальної міліції у справах дітей.   

«Основними напрямами реформування служби є удосконалення змісту, форм і методів профілактики адміністративних і кримінальних правопорушень серед дітей, зміна підходу з карального на відновний, налагодження партнерських відносин з іншими соціальними інститутами», - розповів Віктор Ратушняк.

Переконаний, зазначив наостанок заступник Міністра, що рішення, напрацьовані спільно з представниками міністерств та громадських організацій, запрошених на нараду, дозволять знайти ефективні шляхи розв’язання нагальних проблем у дитячому середовищі.

У свою чергу Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко зазначив, що підтримує реформування органів внутрішніх справ і створення підрозділу з профілактики правопорушень серед дітей. За його словами, це дозволить здійснити перехід від карального до відновного ставлення до дитини. Також Уповноважений зазначив, що дії з гуманізації правосуддя по відношенню до дитини відповідають завданням, поставленим Президентом України.

«Захист прав дітей, створення всіх умов для гармонійного розвитку кожної дитини об’єднує сьогодні все українське суспільство і є головним завданням органів внутрішніх справ», - розпочав свій виступ начальник управління кримінальної міліції у справах дітей МВС Олексій Лазаренко.

«Введення в дію нового Кримінального процесуального кодексу України підкреслило необхідність функціонування такого підрозділу в системі МВС», - зауважив начальник управління.

Під час свого виступу Олексій Лазаренко розповів присутнім про основні положення діяльності служби, територіальний принцип організації роботи та про застосування програм відновного правосуддя. Більш детально дізналися присутні і про трирівневу модель профілактики правопорушень серед дітей. Варто зазначити, що до профілактики правопорушень серед дітей має, безумовно, широке залучення інститутів громадянського суспільства.

За словами Олексія Лазаренка, запорукою успіху втілення нових форм і методів є обов’язкова тісна взаємовигідна співпраця школи та міліції, що має базуватись на принципах партнерства, законності, довіри, захисту прав дитини і підтримки сім’ї.

«Питання захисту прав дитини – інтегральне питання, яке потребує об’єднання зусиль усіх гілок влади і громадянського суспільства. Рішення, напрацьовані за результатами обговорення сьогоднішніх питань, дозволять знайти ефективні шляхи розв’язання нагальних проблем у дитячому середовищі», - зазначив наостанок Олексій Лазаренко.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245879727