У Макіївці відкрито два соціальні заклади
19.12.2012 | 16:58
Донецька ОДА
 

У Макіївці Донецької області розпочали свою роботу обласний соціальний Центр матері та дитини та обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт. Участь у відкритті соціальних об’єктів взяв голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький.

Варто сказати, що капітальний ремонт приміщення, в якому розташовуються соціальні заклади, був проведений в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України. Загальна сума, освоєна при проведенні ремонтних робіт склала близько 10 млн. грн.

Сьогодні обласний соціальний Центр матері та дитини та обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування, обладнано сучасними меблями, в кімнатах гуртожитку встановлено усю необхідну побутову техніку, де створено усі належні умови для комфортного перебування.

Відтепер у соціальному центрі матері та дитини  молоді мами будуть мати змогу не тільки отримати тимчасовий притулок, але й консультативну допомогу фахівців. За необхідності тут також будуть сприяти в оформленні соціальної допомоги та здобутті професії.

Введення до експлуатації обласного соціального гуртожитку для дітей-сиріт має вирішити питання не тільки тимчасового забезпечення житлом цих дітей, але і допомогти адаптуватися до самостійного життя. Наразі в гуртожитку введено в дію 32 місця. Після введення до експлуатації другої черги заклад зможе прийняти понад 90 осіб.

Вітаючи учасників церемонії відкриття закладів, Андрій Шишацький зазначив: «Сьогодні ми відкриваємо два центри. Вони мають стати доброю допомогою тим, хто потрапив у складні життєві обставини. У майбутньому ми будемо супроводжувати роботу та усіляко допомагати таким закладам».

Зі свого боку зі словами подяки на адресу усіх тих, хто став причетним до відкриття соціальних закладів у Макіївці виступили молоді мами, подякувавши за створені умови та професіоналізм соцпрацівників, зазначивши, що все це має стати добрим підґрунтям для виховання молодого покоління.    

Андрій Шишацький оглянув кабінети Центру та кімнати гуртожитку, ознайомившись з умовами перебування його мешканців.

Як зазначив голова ОДА, спілкуючись з представниками ЗМІ після завершення церемонії відкриття, реконструкцію другої черги обласного соціального гуртожитку планується здійснити вже у наступному році. Внаслідок цього заклад зможе прийняти до ста мешканців.

Також Андрій Шишацький розповів, що наразі в регіоні право на отримання житла мають близько 6 тисяч дітей-сиріт.  І тому один з варіантів вирішення даного питання - відкриття таких соціальних гуртожитків. «У нас вже є подібні заклади в Горлівці та Маріуполі. Тобто сумарно подібні гуртожитки в регіоні можуть розмістити близько трьохсот чоловік»,- сказав керівник регіону.

В той же час Андрій Шишацький наголосив і на необхідності виділення окремого житла для дітей-сиріт. За його словами, на необхідності активізації процесу виділення квартир для цієї категорії громадян було звернуто увагу керівників міст і районів під час останнього засідання колегії облдержадміністрації.  

                      

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245892320