До новорічних та різдвяних свят Укрзалізниця задіяла максимальну кількість рухомого складу
20.12.2012 | 11:19
Прес-служба ДЕРЖАВНої АДМІНІСТРАЦІї ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
 

Для задоволення потреб населення у перевезеннях залізничним транспортом на новорічні та різдвяні свята Укрзалізниця використала увесь технічно придатний для зимового періоду пасажирський рухомий склад. Про це під час інтерв’ю ЗМІ повідомив заступник начальника головного пасажирського управління Укрзалізниці Іван Карпяк.

«Інвентарний парк Укрзалізниці складає 6,5 тис. пасажирських вагонів, з них робочий парк 4,5 тис. пасажирських вагонів – ті вагони, які можна задіяти під час зимових перевезень. Інші вагони не придатні для зимового періоду», – зазначив Іван Карпяк.

Таким чином, Укрзалізниця використала усі технічні можливості для призначення додаткових поїздів.

«У цьому році ми назначали додаткові поїзди по аналогії з минулим роком – починаючи з 20 грудня, але якщо торік кореспонденція пасажиропотоку була розсіяна то у цьому році вона зосередилася в основному на чотири дати. Найбільший пасажиропотік спостерігається 29, потім – 30, 28, 27 грудня», – розповів Іван Карпяк.

Також залізничник додав, що в основному на усі графікові поїзди постійного курсування на чотири найпопулярніші дати проїзні документи були викуплені в перший день відкриття продажу на 45 дату.

Нагадаємо, Укрзалізниця неодноразово наполягала на виконанні статті 10 Закону України «Про залізничний транспорт», від фінансування якої залежать кількість і якість перевезень пасажирів залізничним транспортом: «Будівництво і реконструкція магістральних залізничних ліній, мобілізаційного призначення, придбання залізничного складу для перевезень пасажирів у поїздах далекого слідування та місцевого сполучення здійснюються у встановленому порядку за рахунок коштів Державного бюджету України в межах лімітів державних капітальних вкладень».

Так, з метою збереження перевізних можливостей самого дешевого та безпечного виду транспорту Укрзалізниця внесла свої пропозиції щодо практичної реалізації цієї норми закону у 2013 році - за рахунок коштів державного бюджету придбати для пасажирів  новий рухомий склад на загальну суму 2755 млн. грн., для здійснення приміських перевезень на загальну суму 5431 млн. грн.

Якщо ж й надалі кошти на закупівлю пасажирського рухомого не будуть виділятися з Державного бюджету України, можливості залізниці до перевезення пасажирів (без оновлення пасажирського парку) впродовж найближчих п’яти років скоротяться з 60,5 млн. до 40 млн. пасажирів на рік.

 

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245893750