Микола Азаров: Цьогоріч урожайність озимих культур можлива на 20-30% вище, ніж торік
09.01.2013 | 12:27
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ
 

Прем’єр-міністр Микола Азаров закликав профільні відомства зробити все можливе, щоб досягти прогнозованого рівня врожайності озимих культур у 2013 році. На цьому Глава Уряду наголосив на засіданні Кабінету Міністрів України 9 січня.

«Позавчора Український гідрометеорологічний центр розповсюдив прогноз. Там сказано: «зважаючи на осінній стан посівів, очікувані погодні умови до кінця січня та за умови, що у лютому значних аномалій погоди не буде, потенційний рівень урожайності озимих культур 2013 року може бути на 20-30% вищим, ніж у 2012 році». Ось який у нас орієнтир на врожай, і треба зробити все можливе, щоб його досягти», - сказав Микола Азаров.

Прем’єр-міністр повідомив, що під озиминою в Україні в цілому понад 8 мільйонів гектарів. За оперативною інформацією, на початок січня сходи озимих зернових культур отримано на 96% посівних площ. Причому, порівняно з 2011 роком, ослаблених посівів утричі менше: «Це непоганий показник, який дозволяє сподіватися на гарний врожай».

За словами Глави Уряду, уже за два місяці на півдні України розпочнуться весняно-польові роботи.

Проте, як відзначив Микола Азаров, не скрізь все добре: в господарствах Автономної Республіки Крим сходи отримані лише на двох третинах засіяних площ, у Луганській області – на 73% площ. Багато слаборозвинених сходів у Херсонській та Одеській областях. «Це сталося через відсутність тут опадів  восени. А в господарствах цих же регіонів весняно-польові роботи почнуться раніше за інші. Очевидно, що доля врожаю в цих областях залежить від того, наскільки вдасться в оптимальні агротехнічні строки навесні пересіяти ті площі, де сходи загинули або сильно пошкоджені», - зазначив Прем’єр-міністр.

Водночас Микола Азаров наголосив, що закладений врожай повинен вирішити ключові завдання: «повністю забезпечити країну продовольчим зерном, дати достатню кормову базу для подальшого збільшення поголів’я – в першу чергу великої рогатої худоби, і повністю задовольнити експортні контракти».

«Тому цілком зрозумілою є посилена увага Кабінету Міністрів до підготовки весняно-польових робіт», - підкреслив Глава Уряду.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245945374