24 січня в Україну прийде похолодання
21.01.2013 | 14:24
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій
 

За прогнозами Українського гідрометеорологічного центру, з 24 січня в Україні розпочнеться період похолодання. Про це під час брифінгу повідомив директор Гідрометцентру Микола Кульбіда.

"Із 24 січня ми очікуємо зниження температури на 4-7 градусів. Уже 25-27 січня стовпчик термометра опуститься до -12...-18°С у західних, північних і центральних областях, місцями на півночі навіть до -20...-25°С, а вдень до -8…-13°С. У південних областях, Прикарпатті, а також у Донецькій і Луганській областях температури будуть вищими: удень 0…-5°С, а в Криму навіть збережеться позитивний температурний режим", - сказав Микола Кульбіда.

При цьому він наголосив, що 21-23 січня на території України утримуватиметься досить тепла для цієї пори року погода.

Водночас протягом тижня очікуються значні опади в західних і північних областях, переважно сніг з дощем. Це спричинить ожеледицю на дорогах і явище налипання мокрого снігу. Крім того актуальним на сьогодні залишається попередження про загрозу сходження сніжних лавин у Карпатах.

"Я звертаюся до всіх громадян з проханням дотримуватися всіх правил безпечної поведінки під час відпочинку у горах. Дуже багато випадків протягом грудня й січня пов'язано з тим, що люди виходять у гори, відхиляються від маршрутів і після цього рятувальники змушені їх шукати", - наголосив під час брифінгу заступник директора Департаменту управління рятувальними силами Микола Чечоткін.

Зокрема, він наголосив, що перед відправленням у гори необхідно зареєструватися в рятувальних підрозділах, а також повідомити точний маршрут  руху своїм родичам і не відхилятися від нього. Це дозволить рятувальникам зекономити безцінний час під час пошуку постраждалих у випадку надзвичайної події.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245981029