Медиків Рівненського перинатального центру навчають працювати на новому обладнанні
30.01.2013 | 10:10
РІВНЕНСЬКА ОДА
 

Опанувати високотехнологічну апаратуру, яку використовують у кращих клініках світу, рівненським лікарям допомагають столичні фахівці. За словами заступниці голови Рівненської облдержадміністрації Світлани Сад, отримати таке потужне устаткування – лише початок. Наступне завдання - навчитись на ньому працювати. Тож медики перинатального центру практикують роботу, зокрема, з фетальними моніторами, встановленими в пологово-операційному відділенні. Ці апарати дозволяють контролювати стан дитини ще до її народження. Так, можна одночасно вимірювати частоту і ритмічність серцебиття плоду, а також стежити за активністю пологової діяльності вагітних. Опановують в перинатальному центрі і сучасне лапароскопічне обладнання, вмонтоване в пологово-операційному відділенні. Апаратура дозволяє використовувати малоінвазивні технології – проводити хірургічне втручання зі значно меншим розтином, розповіли лікарі.

Нагадаємо, наповнити заклад сучасним обладнанням вдалося завдяки реалізації на Рівненщині нацпроекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства».

На медичне устаткування з держскарбниці спрямували понад 13 мільйонів гривень. Недооцінити важливість цієї апаратури складно, зазначила Світлана Сад. Адже завдяки їй, медики зможуть своєчасно розпізнати загрозу для життя дитини, уникнути післяпологових ускладнень у породіль, а також значно зменшити рівень материнської та малюкової смертності, резюмувала заступниця.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246005387