Програма активізації розвитку економіки стане початком структурних змін
30.01.2013 | 19:12
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі
 

Державна програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки – програмний документ із практичною спрямованістю. На цьому наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов у ході брифінгу в Будинку Уряду 30 січня.

При цьому він звернув увагу, що Програма визначає декілька напрямів, на яких будуть зосереджені дії Уряду, зокрема: підвищення конкурентоспроможності економіки та покращення інвестиційного клімату; підтримка базових галузей, які роблять найбільший внесок у ВВП (металургійне виробництво, агропромисловий комплекс, машинобудування); забезпечення розвитку галузей, що є перспективними для малого та середнього бізнесу (зокрема, легка, деревообробна промисловості, сектор ІТ-технологій); розвиток високотехнологічних секторів, що здатні виробляти продукцію з високою доданою вартістю (авіабудування, суднобудування, ракетно-космічна галузь, фармацевтична промисловість).

Ігор Прасолов зауважив: «Приймаючи Програму, Уряд не ставив собі на меті повчати бізнес. Програма передбачає комплекс заходів, що дозволять бізнесу оновити виробничі потужності  та створювати нові підприємства, для виробництва якісної, конкурентоспроможної продукції».

При цьому, за словами Ігора Прасолова, Програма буде збалансована із реальними можливостями Державного бюджету: «У фінальному варіанті Програми залишаться лише ті завдання і заходи, які можна забезпечити фінансовим ресурсом. Це стане гарантією того, що прийнята Програма дійсно буде виконана». Разом із Програмою буде схвалено деталізований план, у якому визначені конкретні заходи, строки, виконавці та ресурси, необхідні для виконання кожного із завдань, поставлених у Програмі.

Суттєвою підтримкою для промисловості стануть державні закупівлі товарів та послуг у вітчизняних виробників.

Одним з головних інструментів стане Державний Банк Розвитку. Зазначений банк буде на поворотній основі забезпечувати фінансовими ресурсами комерційні банки, які, у свою чергу, будуть видавати довгострокові кредити на виконання проектів модернізації виробництва у реальному секторі економіки.

«Прийняття і виконання Програми забезпечить не просто тимчасове підвищення економічної активності – воно стане початком структурних змін у національній економіці», - резюмував Міністр.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246010062