Уряд прийняв рішення про подовження відшкодування вартості ліків для гіпертоніків
01.02.2013 | 13:00
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я
 

  Уряд прийняв рішення подовжити у поточному році відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Відповідну постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 982», представлену Міністром охорони здоров'я Раїсою Богатирьовою, Кабінет Міністрів прийняв 30 січня 2013 року.

Як повідомила Міністр, на сьогодні в Україні майже 12 млн. осіб, хворих на гіпертонічну хворобу. Завдяки реалізації проекту на кінець минулого року було зафіксовано зниження середньозваженої вартості ліків для гіпертоніків на 12 відсотків, на стільки ж відсотків збільшено споживання ліків у натуральному вигляді. Водночас в результаті комплексних заходів щодо реалізації проекту було додатково виявлено 2 млн. 352 тис. хворих, які розпочали лікування.

Як зазначила Раїса Богатирьова,  постанову розроблено на виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» з метою продовження дії у 2013 році часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

На реалізацію проекту цього року заплановано 191,6 млн. гривень за рахунок коштів, передбачених МОЗ України за бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою».

У МОЗ переконані, що подовження дії постанови дозволить і надалі вирішувати такі головні завдання, як: зниження вартості препаратів для лікування артеріальної гіпертензії, значне збільшення числа гіпертоніків, які не займаються самолікуванням, а постійно приймають ефективні гіпотензивні препарати за рекомендацією лікаря, а також збільшення частки доступних та ефективних кардіологічних препаратів на українському фармацевтичному ринку.

Тим часом МОЗ продовжує тримати на контролі успішне виконання проекту в регіонах. Також по всій державі в оперативному режимі працюють «гарячі лінії», зателефонувавши на які, пацієнти можуть довідатись про порядок забезпечення гіпотензивними препаратами та дізнатись адреси найближчих аптек, де їх можна придбати.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров загалом позитивно оцінив практику запровадження референтних цін на медикаменти, яка привела до зниження цін на ліки для гіпертоніків. Міністерству фінансів доручено забезпечити 100-відсоткове фінансування проекту референтних цін. Водночас МОЗ вивчає питання щодо розширення експерименту зі зниженням цін на ліки для інших категорій хворих. 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246015955