Раїса Богатирьова: Ми ставимо перед собою завдання - формування в державі єдиного медичного простору
04.02.2013 | 19:54
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я
 

Реформування системи охорони здоров’я у форматі цілісної політики розгорнулося від початку 2010 року, зазначила Міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова, виступаючи на прес-конференції, яка відбулась у понеділок в Будинку Уряду та була присвячена стратегічним напрямкам діяльності Міністерства охорони здоров’я.

Міністр звернула увагу на те, що перетворення у медичній галузі є пріоритетною складовою програми економічних реформ «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». «При опрацюванні напрямків та завдань реформи нашим орієнтиром також стали положення  європейської політики у сфері охорони здоров’я  «Здоров’я 2020». Саме на основні Президентської програми реформ і європейської  політики була напрацьована і найближчим часом буде прийнята відповідна національна програма «Здоров’я 2020: український вимір»», – повідомила Раїса Богатирьова.

За багато років в галузі медицини накопилося чимало серйозних проблем, які необхідно було негайно вирішувати.

«Розпочата нами політика змін була сфокусована на вирішенні двох найгостріших і найважливіших завданьформуванні нової національної системи первинної медичної допомоги та відродженні ефективної профілактики захворювань. Мовою військових, це був напрям нашого основного удару на першому етапі», – звернула увагу Міністр охорони здоров’я. За два роки роботи Міністерства, згідно з програмою реформ та щорічних національних планів дій, були розгорнуті пілотні проекти реформування у чотирьох областях. Велась серйозна робота над нормативною базою нової медицини. Йшло формування мережі ФАПів, амбулаторій. Створювались умови для повноцінної роботи сімейних лікарів. Була розгорнута програма «швидка допомога». Розроблялись і запроваджувались програми місцевих стимулів для медичних працівників.

«Такими є наші перші кроки. Але вони даються нам нелегко», – підкреслила Раїса Богатирьова, зауваживши, що головна проблема, із якою доводиться стикнутися під час реалізації першого етапу реформуванняце проблема дефіциту в широкому сенсі: дефіциту коштів, дефіциту кадрів і дефіциту довіри.

«Саме тому у 2013 році ми ставимо перед собою амбітне завдання подолання цієї проблеми. Готуючись до прийняття національної програми «Здоров’я 2020: український вимір», ми розраховуємо на діалог із представниками вітчизняної медицини з кожної її галузі, з кожної області, щоб врахувати специфіку реформування», – заявила Богатирьова. Зміни в організації системи фінансування, за її словами, мають забезпечити доступність і гарантованість медичної послуги, консультації, організації лікування для кожної людини, де б вона не проживала.

«Ми ставимо перед собою завданняформування в країні єдиного медичного простору», - наголосила Раїса Богатирьова. За її словами, буде продовжено формування мережі первинної медичної допомоги на основі нових стандартів.

«Відстань до найближчого пункту первинної допомоги буде у межах 2-7 кілометрів як мінімум для 70% жителів кожного населеного пункту. Будуть впроваджуватись нові часові стандарти надання екстреної медичної допомоги. Будемо продовжувати роботу над формуванням інституту сімейної медицини і підвищенням кваліфікації сімейних лікарів», – поділилася планами Міністр.

Крім того, в 2013 році буде продовжено реалізацію нового європейського механізму контролю над ціноутворенням на лікарські препарати, який було впроваджено введенням в дію у 2012 році Пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію. Коло ліків, на які розповсюджується цей механізм буде поступово розширюватись, пообіцяла керівник МОЗ України. Вона також повідомила, що разом з вказаними напрямками, які вже закладені у план заходів на 2013 рік, планується вкладати кошти у модернізацію медичних установ 2-3 рівня, послідовно підвищувати рівень оплати праці медичним працівникам.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246025585