Ціни на проїзд у комунальному громадському транспорті не підвищуватимуться
12.02.2013 | 16:20
Київська МДА
 

Комунальний перевізник – КП «Київпастранс», який контролює майже третину столичних маршруток, ціни на проїзд не підніматиме. Як повідомив голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, подорожчання вдається уникнути через виплату дотацій із місцевого бюджету за безкоштовне перевезення пільговиків.

Приватні ж перевізники таку допомогу не отримують, тож, аби не працювати собі у збиток, вони змушені були підняти ціни на проїзд на деяких маршрутах, – пояснив перший заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури Іван Шпильовий. Так, зокрема, на 50 коп. подорожчали маршрути №№ 405, 414, 415, 418, 472, 589, 193, 438, 193К, 401 та 600.

Впливати на підняття цін на проїзд приватних перевізників за законодавством столична влада не може. Тож одним із способів регулювання цінової політики приватних перевізників є створення конкуренції. Саме тому зараз значна увага приділяється поповненню автопарку комунального перевізника.

«Присутність комунального транспорту на ринку перевезень дозволяє нам диктувати свою цінову політику. Приватний перевізник вимушений рахуватися з нашими тарифами на проїзд. Якщо він значно підвищить ціни, його транспортом перестануть користуватися пасажири і він збанкрутує. Таким чином, ми вирішуємо цю проблему через цивілізовану конкуренцію», – зазначив Олександр Попов.

Крім того, столична влада може контролювати процес розрахунку тарифу.

Таким чином, аби узгодити підняття вартості проїзду з міською владою, перевізник має надати обґрунтування того, що за наявного тарифу його бізнес є збитковим. Аби уникнути підняття ціни там, де воно не обґрунтоване, цей процес контролюватиметься прискіпливіше.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246051476