Перший національний покаже музичний твір, присвячений творчості Тараса Шевченка
12.02.2013 | 17:22
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення
 

10 березня з нагоди 200-річчя від дня народження українського поета, художника та громадського діяча Тараса Шевченка Перший національний покаже музичний твір «Страсті за Тарасом». Пряма трансляція вестиметься з Національної опери України.

Музичний твір виконає Національна заслужена академічна капела України «Думка», солісти, балет та Національний симфонічний оркестр. Композитор - Євген Станкович, лібрето – Василь Вовкун.

Нагадаємо, творчість Тараса Шевченка стане однією з головних складових програмного наповнення Першого національного у цьому році. Зокрема, на телеканалі виходитиме великий цикл новинних сюжетів, присвячених Кобзареві.

Також серед планів НТКУ – створення роликів, в рамках яких відомі українці будуть читати свої улюблені уривки з поезій Шевченка.

Окрім того, канал відзніме два документальні фільми про маловідомі сторінки життя Тараса Шевченка. Назва першого – «Кріпость Шевченка (Ген свободи)». Його автори розмірковують над тим, що спонукає інші народи світу досі ставити пам’ятники Великому Кобзареві, адже на сьогодні у світі налічується не менше 1100 таких пам’ятників. Другий – це великий постановочний фільм, моделлю для якого стане документальна драма «Дивовижні світи Ціолковського», відзнята у 2011 році із широким застосуванням комп’ютерної графіки та 3D-ефектів.

Також упродовж 2013 року в ефірі Першого національного транслюватиметься серія сюжетів під назвою «Невідомий Шевченко». Для їхнього виробництва телеканал має намір звернутися за допомогою до відомих науковців, зокрема, до співробітників Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246052473