Держфінінспекція виявила втрат на 225 млн. грн. під час ревізій регіональних служб автодоріг
14.02.2013 | 16:15
Прес-служба Державної фінансової інспекції
 

Держфінінспекція України у плановому порядку провела ревізії фінансово-господарської діяльності підприємств, установ та організацій, підпорядкованих Державному агентству автомобільних доріг України, а саме, регіональних служб автомобільних доріг (САД) та дочірніх підприємств ПАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" за II-IV квартали 2010 року, 2011 рік та І півріччя 2012 року. Про це повідомив Голова Держфінінспекції України Петро Андрєєв під час розширеного засідання колегії Держфінінспекції.

Загалом було проведено 56 ревізій та здійснено понад 1 тис. зустрічних звірок. Під час ревізій встановлено порушень, що призвели до збитків, на загальну суму 225,4 млн. грн.

Працівники Держфінінспекції України виявили низку суттєвих порушень та недоліків, які негативно впливають на стан дорожньої галузі України та призводять до "вимивання" та незаконного використання бюджетних коштів.

Так, за відсутності належного контролю за якістю проведення ремонтно-будівельних робіт, як з боку регіональних служб автомобільних доріг, так і Укравтодору, деякі підрядні організації не виконували роботи, передбачені проектно-кошторисною документацією. Зазначені порушення призводять до передчасного руйнування дорожнього полотна.

Зокрема, за результатами аналізу дібраних проб асфальтобетонного покриття автомобільної дороги Миронівка – Канів – Софіївка не виявлено вирівнювального шару асфальтобетону (роботи виконувало ТОВ "ОНУР Конструкціон Інтернешнл"). Це призвело до збитків САД у Черкаській області на суму 4,3 млн. грн.

Аналогічне порушення здійснила підрядна організація ТОВ "Юнікобуд" під час виконання робіт з ремонту автомобільної дороги Т-26-04 Чернівці – Герца – КПП "Дяківці". Сума збитків САД в Чернівецькій області становить 3,2 млн. грн.

Значного поширення серед регіональних САД набула схема "виведення" бюджетних коштів від замовника робіт через оплату транспортних послуг, яких підрядник фактично не надавав, та витрат на відрядження і проживання, які документально не підтверджені. Такі порушення виявлені у переважній більшості регіональних САД.

Зокрема, САД у Миколаївській області сплатило на користь підрядних організацій ПП "Дорлідер" і ТОВ "Автомагістраль-Південь" витрати з перевезення в зимовий період 2011 року гарячого асфальтобетону на відстань до 250 кілометрів. Проте зазначені витрати документально не підтверджені. Крім того, ТОВ "Шляховик-97" (власник асфальтобетонного заводу) не підтвердило факту виготовлення асфальтобетону протягом 2011 року і І у кварталі 2012 року. Як наслідок, САД у Миколаївській області зазнало збитків на суму понад 17 млн. грн.

ДП “Херсонський облавтодор”, порушуючи умови укладених договорів на придбання товарно-матеріальних цінностей, зайво відшкодувало постачальникам транспортні витрати, які документально не підтверджені, на 3 млн. грн.

Під час ревізій було виявлено непоодинокі випадки залучення дочірніми підприємствами Компанії до постачання товарно-матеріальних цінностей суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності, які відсутні за фактичними та юридичними адресами або взагалі ліквідовані.

Зокрема, ДП “Кримавтодор” переказало понад 44 млн. грн. на рахунки підприємств, які за своїми ознаками є фіктивними та стосовно посадових осіб яких порушено кримінальні справи. Аналогічно ДП “Кіровоградський облавтодор” переказало таким “постачальникам” загалом 23,5 млн. грн.

За результатами проведених ревізій до правоохоронних органів передано матеріали із 47 об'єктів контролю, за якими відкрито понад 70 кримінальних проваджень.

До дисциплінарної відповідальності за результатами контрольних заходів притягнуто 99 посадових осіб, до адміністративної – 766.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246061430