Обговорено питання розширення експорту промислової продукції Дніпропетровщини до Македонії
15.02.2013 | 10:11
Дніпропетровська ОДА
 

Голова облдержадміністрації Дніпропетровської області Дмитро Колєсніков провів офіційну зустріч із Віце-прем’єр-міністром – Міністром фінансів Республіки Македонія Зораном Ставреські та Міністром з питань інвестицій Республіки Македонія Білом Павлескі. Під час зустрічі були обговорені питання про можливість співробітництва у соціально-економічній, науково-технічній та культурній сферах.

Делегація Республіки Македонія зацікавлена у розширенні співробітництва із Україною. Як підкреслив у своєму листі Надзвичайний і Поважний Посол Республіки Македонія Ацо Спасеноскі до голови облдержадміністрації Дмитра Колєснікова, особливо їх цікавлять питання поглиблення відносин із Дніпропетровською областю у промисловій сфері. За майже 20 років співпраці України з Республікою Македонія, Дніпропетровщина стала важливою складовою у соціально-економічних взаємовідносинах країн.

Голова облдержадміністрації відзначив, що Республіка Македонія є давнім партнером Дніпропетровщини у зовнішньоекономічній діяльності. За 9 місяців 2012 року загальний товарообіг з державою склав 6,5 млн. дол.. США, це 17,7% від загального товарообігу Македонії з Україною.

«Наша область забезпечує майже 18% загального товарообігу між Україною та Республікою Македонія. Дніпропетровщина завжди відкрита для взаємовигідної економічної, науково-технічної та культурної співпраці», - зазначив під час зустрічі Дмитро Колєсніков.

Голова облдержадміністрації Дніпропетровщини Дмитро Колєсніков та Віце-прем’єр-міністр – Міністр фінансів Республіки Македонія Зоран Ставреські обговорили питання торговельно-економічної співпраці, у тому числі питання розширення експорту промислової продукції Дніпропетровщини до Македонії.

У 2012 році Дніпропетровщиною експортовано 0,6 млн. дол. США, що складає 0,01% від загального обсягу експорту товарів регіону. Імпорт же з Республікою Македонія склав 5,9 млн. дол.. США, це становить 0,1% від загального імпорту товарів до області.

Зокрема, співпраця Дніпропетровщини та Македонії охоплює такі важливі сфери як металургія, нафтопереробна промисловість, фармацевтика та ін.

За дорученням голови облдержадміністрації, в рамках візиту до Дніпропетровщини також організована зустріч делегації Республіки Македонія у Дніпропетровській Торгово-промисловій палаті з представниками ділових кіл регіону. В рамках цієї зустрічі пройде презентація можливостей Македонії як країни для інвестицій та співробітництва.

Активна взаємодія Дніпропетровщини та Республіки Македонії найбільш потужна у металургійній галузі.

 

Довідково

 

У 2012 році на Дніпропетровську область припадало 17,7% загального товарообігу України з Македонією, у тому числі 5,0% експортних та 24,0% імпортних операцій.

Експортуються енергетичні матеріали, нафта та продукти перегону – 65,7%, машини, апарати та механічні прилади – 20,9%, вироби з чорних металів – 6,2%, меблі – 5,9%. З Македонії до Дніпропетровської області імпортуються чорні метали – 80,3%, також фармацевтична продукція – 19,7%.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246063022