Костянтин Грищенко: Уряд України робить все, щоб не допустити зниження рівня соціального захисту ветеранів Афганістану
16.02.2013 | 16:47
Прес-служба віце-прем'єр-міністра
 

16 лютого ц.р. Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко взяв участь в урочистому заході, присвяченому Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 24-й річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

«Від імені Уряду висловлюю Вам, воїни-афганці, учасники воєн і локальних конфліктів в інших державах свою глибоку пошану і чоловічу повагу. Так сталося, що тисячі вихідців з України в різний час пройшли випробування Афганістаном, “гарячими точками” на території двадцяти шести інших держав. Ви гідно виконали свій військовий обов’язок, проявивши героїзм та самопожертву. Учасники бойових дій завжди були і сьогодні залишаються прикладом мужності та відваги, людьми слова і честі. Користуючись нагодою, дозвольте мені передати Вам та Вашим бойовим побратимам найщиріші привітання від Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, членів Уряду», - сказав у своєму вітальному виступі Віце-прем’єр-міністр України.

К.Грищенко наголосив, що жорстока війна у Республіці Афганістан, яка тривала понад дев’ять років, увійшла в долі майже 160 тисяч військовослужбовців і цивільних осіб з України. «Двадцять чотири роки тому, 15 лютого 1989 року, останні підрозділи радянських військ залишили афганську землю. Вийшли достойно, як належить справжнім солдатам, в бойовому порядку і з розгорнутими бойовими прапорами. Ви чесно і до кінця виконали священний військовий обов’язок», - сказав він.

«Незаперечна істина — солдат війну не обирає. Він виконує накази командира, вірою і правдою служить Вітчизні. Звісно, платить потом і кров’ю, а інодівласним здоров’ям і життям. У цей день ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю загиблих та померлих бойових друзів, наших співвітчизників», - підкреслив Віце-прем’єр.

К.Грищенко наголосив, що завдяки багаторічній роботі учасників бойових дій в українському суспільстві сформувався образ ветерана війни як активного громадянина, відповідального працівника, з яким люди пов’язують такі поняття, як честь, гідність, патріотизм, вірність обов’язку і даному слову. «Висловлюю вдячність всім Вам за те, що ви продовжуєте брати активну участь у розбудові держави, громадському житті, патріотичному вихованні молодого покоління», - зазначив К.Грищенко.

Окрім того, Віце-прем’єр провів зустріч з активом Української спілки ветеранів Афганістану, під час якої обговорювалися найважливіші питання, які сьогодні стоять перед ветеранською організацією, перед ветеранським рухом в Україні та Урядом.

«Уряд України робить все можливе, щоб не допустити зниження рівня соціального захисту ветеранів Афганістану, всіх, хто брав участь у бойових діях на території інших держав. Наша сьогоднішня зустріч – не лише для того, щоб показати солідарність Уряду з Вами. Хочеться поговорити з Вами про те, що Вас турбує. Вислухати Вашу думку щодо вирішення проблем ветеранів війни, чим Уряд може допомогти Вам у вирішенні нагальних проблем, яких у Вас, я знаю, вистачає», - підкреслив під час зустрічі К.Грищенко.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246067703