Екіпаж протичовнового корвета "Луцьк" відзначив 19-ту річницю від дня підняття прапора українських ВМС
18.02.2013 | 19:47
Прес-служба Міністерства оборони
 

Урочисті заходи з нагоди Дня корабля і 19-ї річниці від дня підняття прапора Військово-Морських Сил України проведено минулої суботи на протичовновому корветі «Луцьк».

Привітати очолюваний капітаном 3-го рангу Максимом Ємельяненко екіпаж прибули представники командування Центру морських операцій ВМС ЗС України, з’єднання надводних кораблів, ветерани, командири кораблів, військових частин, керівники установ та організацій флоту, делегація шефів з міста Луцьк.

«Протичовновий корвет «Луцьк» одним із перших кораблів флоту розпочав виконання завдань під час становлення ВМС як виду Збройних Сил. Усі ці роки він є одним з кращих кораблів з’єднання, і ми сподіваємося, екіпаж і надалі завжди буде діяти професійно і ефективно», – зазначив під час виступу начальник Центру морських операцій Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 1-го рангу Андрій Тарасов. Він подякував за постійну підтримку шефам корабля з міста Луцьк.

Згідно з наказом начальника Центру морських операцій, було заохочено групу військовослужбовців екіпажу. 

Своєю чергою керівник шефської делегаціїпредставник Луцької міської ради Ігор Давидов - вручив командиру корабля пам’ятні адреси від керівництва Волинської області та міста Луцьк. Також члени екіпажу отримали від шефів подарунки, які знадобляться в побуті.

Довідково

Корвет «Луцьк» побудовано на суднобудівному заводі «Ленінська кузня» у Києві. До складу ВМС України корабель прийнято 30 грудня 1993 року, а 12 лютого 1994 року на кораблі в присутності Міністра оборони України вперше було піднято прапор Військово-Морських Сил України.

«Луцьк» брав участь у багатонаціональних навчаннях серій «Бриз», «Кооператив партнер», «Сі бриз», «Фарватер миру» та інших, побував з дружніми візитами в портах Болгарії, Румунії, Туреччини.

У січні 1997 року корвет «Луцьк» вперше в історії українських ВМС здійснив ракетні стрільби. Корабель брав участь в антитерористичній операції НАТО «Активні зусилля» у Середземному морі.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246070671