Форвардні закупівлі зерна дозволять сільгоспвиробникам Дніпропетровщини залучити близько 100 млн. грн.
20.02.2013 | 10:30
Дніпропетровська ОДА
 

На Дніпропетровщині діє державна програма, за якою Аграрний фонд здійснює форвардну закупівлю зерна (пшениці, ячменю, жита) врожаю 2013 року у сільгоспвиробників. Таким чином, ще до початку посівної аграрії авансом отримують 50% вартості врожаю 2013 року. Ще 50% будуть виплачені виробникам сільгосппродукції після отримання Аграрним фондом закупленого зерна. Форвардна закупівля зерна врожаю 2013 року здійснюється у 2 етапи. На сьогодні вже закуплено 75,5 тис. тонн зерна вартістю майже 140 млн. грн. Це в 9 разів більше, ніж було закуплено за форвардними контрактами у 2012 році. Сума авансу, яку отримали фермери за врожай 2013 року становить близько 70 млн. грн. – 50% від загальної вартості (згідно постанови Кабінету Міністрів України «Про запровадження державних форвардних закупівель зерна»).

Наразі добігає кінця другий етап укладання форвардних контрактів на закупівлю зерна 2013 року. На сьогодні у стадії оформлення знаходяться контракти 20 господарств на 35 тис. тонн зерна.

«Форвардні закупівлі сільгосппродукції – ефективний інструмент підтримки сільгоспвиробників і він активно діє на Дніпропетровщині. Неврожай минулого року вимив оборотні кошти виробників сільгосппродукції, а укладання форвардних контрактів дозволить сільгоспвиробникам Дніпропетровщини у 2013 році залучити близько 100 млн. грн. на проведення весняно-польових робіт», - зауважив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков.

Він також зазначив, що форвардні закупівлі – це фактично безвідсотковий кредит на посівні та збиральні роботи. І обласна влада є координатором цієї державної програми для виробників сільгосппродукції.

Наразі в області активно йде підготовка до весняно-польових робіт. Вже на сьогодні агроформуваннями регіону засипано майже 59 тис. тонн насіння при потребі 58 тис. тонн, придбано 91,5% паливно-мастильних матеріалів, закуплено 54% мінеральних добрив, майже на 100% підготовлена техніка – трактори, сівалки, культиватори,  плуги.  

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246075476