На Дніпропетровщині створюється мережа центрів денного перебування для дітей-інвалідів
06.03.2013 | 14:25
Дніпропетровська ОДА
 

Дніпропетровщина виконує завдання Президента України – в регіоні створюється мережа центрів денного перебування для дітей-інвалідів.

У Дніпропетровській області 10 реабілітаційних центрів для дітей-інвалідів вже створені на базі закладів охорони здоров’я, 32 центри – на базі закладів освіти і науки та 5 відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів – при територіальних центрах Ленінського району Дніпропетровська,  Дніпровського та Баглійського районів  Дніпродзержинська, Новомосковська, Тернівки. У Саксаганському та Дзержинському районах Кривого Рогу у 2012 році створено комунальну установу «Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів». 

Голова  Дніпропетровської ОДА Дмитро Колєсніков поставив завдання керівникам міст та районів області розширити діючу мережу таких центрів. Наразі проводиться аналіз потреб створення таких центрів у містах та районах області, ведеться пошук оптимальних шляхів з їх створення. Один із варіантів реалізації цього завдання – створення центрів денного перебування для дітей інвалідів на базі існуючих територіальних центрів.

«Робота таких спеціалізованих закладів дозволить залишати в ньому дитину-інваліда на час, поки батьки на роботі, і забезпечить її виховання під професійним наглядом. Тобто, батькам, які працюють, не обов’язково влаштовувати дитину-інваліда на тривалий час в інтернат. Необхідний догляд така дитина отримає у спеціалізованих центрах, а ввечері повертатиметься додому до батьків», – сказав Дмитро Колєсніков.

У центрах денного перебування для дітей-інвалідів надається допомога особам з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями і розумовою відсталістю в оволодінні побутовими навичками, проводяться заняття з логопедами, психологами, психотерапевтами. Це і корекційно-відновлювальні заняття, заняття з лікувальної фізкультури, масажу, сенсорної інтеграції, логопедії, ритміки, соціально-побутової та просторової орієнтації, розвитку комунікативної діяльності, соціально-психологічної адаптації та трудової реабілітації. Також у таких центрах інформаційно-консультативну допомогу можуть отримати батьки дітей-інвалідів.

Довідково

Наразі у Дніпропетровській області на повному державному забезпеченні в інтернатних закладах утримується 3956 підопічних, з них у дитячих будинках інтернатах – 604 дитини-інваліда.

Загалом на обліку у місцевих органах праці та соціального захисту населення регіону перебуває 183,6 тис. людей з інвалідністю, у тому числі 11,5 тис. дітей-інвалідів.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246123271