В Укрзалізниці відбулася робоча зустріч із представниками ЄБРР, ЄІБ і Міжнародної фінансової корпорації
13.03.2013 | 17:15
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту
 

13 березня 2013 року генеральний директор Укрзалізниці Сергій Болоболін провів зустріч із представниками Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку і Міжнародної фінансової корпорації. У зустрічі взяли участь керівник сектору інфраструктури та енергетики в Україні ЄБРР, кредитний офіцер ЄІБ Ліонель Рапай, представник МФК Дмитро Крищенко та начальники головних управлінь Укрзалізниці.

Учасники зустрічі обговорили ключові проекти з розвитку залізничної галузі, які є найбільш пріоритетними для Укрзалізниці. Зокрема, низка проектів з модернізації залізничної інфраструктури в рамках реалізації Програми економічної активізації на 2013-2014 роки, розробленої Урядом на доручення Президента України, передбачає залучення інвестиційних коштів. У рамках цієї програми планується здійснити  електрифікацію залізничних напрямків Волноваха – Комиш-Зоря – Запоріжжя, Долинська – Миколаїв – Колосівка, а також побудувати новий двоколійний Бескидський тунель.

У ході зустрічі було зазначено, що Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний  банк та Міжнародна фінансова корпорація співпрацюють із Укрзалізницею у підготовці фінансування пріоритетних інвестиційних проектів.

На зустрічі були озвучені наміри Європейського інвестиційного  банку надати Укрзалізниці кредитні кошти із максимальним терміном їх погашення під державні гарантії на реалізацію проекту будівництва нового Бескидського тунелю.

Також представники  Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного  банку і  Міжнародної фінансової корпорації висловили готовність надати консолідований кредит на реалізацію проектів з електрифікації залізничних напрямків Волноваха-Комиш-Зоря-Запоріжжя та Долинська-Миколаїв-Колосівка після аналізу техніко-економічного обґрунтування зазначених проектів та визначення суми траншу. Представники міжнародних фінансових інституцій зазначили, що такі інфраструктурні проекти відповідають стратегії їхньої діяльності і є цікавими для надання фінансових інструментів на реалізацію.

Окрім того, у ході зустрічі учасники обговорили перспективи отримання кредитних коштів на оновлення вантажного рухомого складу, зокрема, на реалізацію програми закупівлі 500 нових локомотивів.

Представники світових фінансових інституцій висловили вдячність за досягнуті позитивні зрушення у реформі залізничного сектору та майбутніх перспектив трансформації Укрзалізниці в акціонерне товариство.

У свою чергу генеральний директор Укрзалізниці Сергій Болоболін зазначив, що високо цінує довіру провідних фінансових інституцій – партнерів і запевнив, що виконання фінансових зобов’язань, здійснення розрахунків за кредитними угодами  вчасно і у повному обсязі є пріоритетом у роботі.

Довідково

Електрифікація залізничних напрямків та будівництво нового двоколійного Бескидського тунелю також є ключовими напрямками Національного плану дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Електрифікація у комплексі  іншими заходами з удосконалення залізничної інфраструктури   сприятимуть збільшенню пропускної здатності залізничних колій у напрямку морських торговельних портів Чорноморського регіону. Будівництво нового двоколійного Бескидського тунелю на ділянці Бескид-Скотарське, в напрямку Міжнародного транспортного коридору №5 сприятиме збільшенню транзитних вантажопотоків в напрямку Європа-Азія.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246142145