На Херсонщині створять потужну диспетчерську службу надання екстреної медичної допомоги
18.03.2013 | 15:26
Херсонська ОДА
 

Метою реформи медичної системи області є покращення здоров’я та забезпечення рівного доступу до медичних послуг всіх жителів Херсонщини, незалежно від місця знаходження пацієнта і його матеріального становища. Тому наразі, на виконання Програми з економічних реформ Президента України передбачається створення центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Про це зазначила заступник директора Департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації Ліна Бондарева під час прес-конференції щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Другим головним завданням реформи є покращання умов праці та соціального захисту медиків, підвищення рівня оплати праці, створення мотиваційних стимулів до надання більш якісної медичної допомоги.

Проектом Закону України «Про екстрену медичну допомогу» передбачається створення єдиної потужної оперативно-диспетчерської служби. «Вся інформація з території повинна надходити в один центр, а не в декілька, як раніше. Єдина диспетчерська служба, оснащена сучасною технікою, контролюватиме пересування бригад, їхнє місцеперебування для оперативного забезпечення і чіткого контролю вчасного приїзду машини швидкої допомоги», - сказала Ліна Бондарєва.

Довідково

Первинна медична допомога - це допомога, яка надається в амбулаторних умовах лікарем загальної практики (терапевтом, педіатром, сімейними лікарями) та передбачає проведення консультації, діагностики та лікування найбільш розповсюджених хвороб та профілактичних заходів, направлення пацієнтів на вторинний та третинний рівень, надання невідкладної  медичної допомоги.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246153691