Вступительное слово Премьер-министра Украины Николая Азарова на заседании Правительства 20 марта 2013 года
20.03.2013 | 10:22
Департамент информации и коммуникаций с общественностью Секретариата КМУ
 

Шановні члени Кабінету Міністрів!

Шановні запрошені!

Учора нарешті, через чотири місяці після обрання нового складу, почала працювати Верховна Рада України. Уряд вітає відновлення законотворчої роботи та покладає дуже великі надії на плідну співпрацю з парламентом у питаннях забезпечення стабільності та розвитку України.

Ви знаєте мою позицію. Я переконаний, що зараз найдорожче – час, який ми зобов’язані витратити на зміцнення позицій України в сучасній напруженій ситуації. Наша економіка нагадує корабель, який бореться зі штормом. У такий час будь-які суперечки відкладаються, і вся команда працює на єдину справу.

Я бачу добрий знак у тому, що після гострих дискусій і протистоянь, лідери парламентських фракцій знайшли компроміс. Думаю, це великий крок до усвідомлення, що і влада українська, і опозиція українська, і народ в країні один.

І цей народ, цю країну сьогодні як ніколи треба захищати від дуже важких впливів світової рецесії. Мені вже доводилось говорити, що процвітання нам ніхто не подарує. Більше того, все що можна відвоювати на ринках - будуть відвойовувати.

Подивіться хоча б, що сталося з Кіпром. Донедавна цілком благополучна незалежна країна потрапила під тиск ультиматумів і погроз та оголосила про можливість фактично конфіскації частини коштів вкладників кіпрських банків. Причому не тільки громадян Кіпру, а й вкладників із усього світу. Це вже не якісь умоглядні ризики сучасного світу. Це абсолютно реальні події сьогоднішнього дня.

Ситуація, в яку потрапила ця країна (і не тільки вона), повинна всіх змусити задуматись, уточнити систему пріоритетів.

Очевидно, що для нас пріоритет – активізація розвитку економіки і посилення соціального захисту громадян.

І перше, і друге абсолютно неможливе без законодавчого забезпечення.

Уже не перший місяць чекає на розгляд народними депутатами великий пакет законопроектів соціального спрямування. Це проект Закону про державну допомогу сім'ям із дітьми щодо державної соціальної допомоги для дітей-інвалідів. Проект Закону про запобігання та протидію домашньому насильству. Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівності прав одиноких матерів та одиноких батьків.

Також чекають законодавчого врегулювання питання погашення заборгованості державних підприємств вугільної галузі до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань; визначення розміру допомоги малозабезпеченим сім’ям; забезпечення дітей та малозабезпечених сімей безкоштовними лікарськими засобами; реалізації членами особистих селянських господарств права на соціальний захист у разі настання безробіття.

І ще багато інших законопроектів, актуальність та гостра соціальна потреба в яких навіть не потребує якихось додаткових аргументів.

Доручаю міністрам, які відповідають за першочергові законопроекти, сьогодні ж почати предметну, як кажуть, «щільну» роботу з супроводження цих законопроектів у комітетах і фракціях Верховної Ради.

Шановні колеги!

Ще один напрям, який потребує досить напруженої законодавчої роботи – європейська інтеграція.

Ми готуємося до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Уряд приділяє особливу увагу виконанню плану першочергових заходів щодо інтеграції України до ЄС на 2013 рік.

Як відомо, зазначений документ був ухвалений 13 лютого і вже сьогодні можна говорити про перші конкретні результати, пов’язані з його виконанням.

Зокрема, підписано угоди щодо отримання макрофінансової допомоги ЄС.

4 березня Кабінет Міністрів затвердив план першочергових заходів щодо удосконалення законодавства з питань проведення виборів та щодо проведення інституційної реформи в сфері здійснення моніторингу та контролю державної допомоги суб’єктам господарювання.

Найближчим часом Уряд розгляне законопроект щодо реформування Державної кримінально-виконавчої служби України, законопроект про внесення змін до Митного тарифу України, проект постанови щодо використання у 2013 році коштів, які надійшли від ЄС в рамках виконання Угоди про фінансування програми «Підтримка впровадження Енергетичної стратегії України» та щодо використання у 2013 році коштів, які надходять від ЄС у рамках виконання Угоди про фінансування програми «Підтримка виконання Енергетичної стратегії України в галузі енергоефективності та відновлювальних джерел енергії».

Також підготовлено та внесено на розгляд Кабінету Міністрів проект розпорядження «Про схвалення Концепції реалізації державної політики в сфері інформування та налагодження комунікації з громадськістю з актуальних питань європейської інтеграції України на 2013-2017 роки».

Загалом затримок у виконанні зазначеного плану немає. Із огляду на важливість цієї роботи доручаю і далі ретельно дотримуватись визначених термінів та технічних завдань на розробку нормативних актів.

Шановні члени Уряду!

Українські метеорологи прогнозують, що прихід справжньої весни в Україну дещо затримується. Насправді ми всі втомилися від зими. Ще будуть морози, доволі рясні снігопади і дощі. Кардинального потепління, за оцінками наших метеорологів, можна очікувати на початку квітня. Тому звертаю увагу Міжвідомчого оперативного штабу на чолі з Віце-прем’єром Олександром Вілкулом, а особливо - Державної служби з надзвичайних ситуацій – на першочергову увагу до організації нормального проходу великої води.

Крига вже більш-менш зійшла, але загроза повеней в окремих районах, через танення снігу та сильні опади, зберігається. Це стосується в першу чергу Волинської, Рівненської, Чернігівської областей. На річках Карпат вода вже піднімалась на 1,5-2,0 метри, а на деяких ділянках захисних дамб річки Тиса навіть до 6 метрів. Зараз рівні води знизились, але ще будуть інші хвилі їх зростання.

Центральні та місцеві органи влади зобов’язані зробити все необхідне, щоб можлива повінь та пов’язані природні явища не призвели до негативних наслідків, втрат. Треба енергійно і постійно усувати виявлені недоліки. Йдеться про розчистку русел і дренажів, зміцнення водозахисних споруд тощо.

Тут наголошую на особливій відповідальності місцевої влади. Ці роботи місцева влада повинна організувати з високою відповідальністю за безпеку наших громадян, за збереження майна людей, громад і підприємств. Ніхто не має права чекати, що все зроблять рятівники. Навпаки, треба зробити все, щоб рятівникам не залишилось роботи.

Мобілізувати треба комунальників, підприємства, розташовані на території громади, і громадськість. Головне, що у нас не повинно бути «безхозних» річок та відводних каналів, захисних ставків та інших водоймищ. Саме через їх захаращення наслідки стихії бувають набагато більшими.

Хочу відзначити, що сьогодні Служба із надзвичайних ситуацій демонструє непоганий професіоналізм і оперативність. Як приклад: 15 березня, під час різкого погіршення погодних умов у західних областях через активний циклон (сильні снігопади, хуртовини, вітер) уперше завчасно (за добу) аварійно-рятувальні підрозділи були передислоковані в райони, де очікувались найбільші ускладнення. Таким чином, термін готовності до реагування був скорочений до мінімуму.

Для протидії стихії було залучено майже 900 чоловік особового складу та 240 одиниць техніки, поблизу основних автодоріг розгорнуто 35 пунктів обігріву. Усього із снігових заметів швидко було вивільнено близько 4 тисяч одиниць автотранспорту та надано допомогу на дорогах близько 7 тисячам громадян. Ми всі можемо щиро подякувати рятувальникам за службу.

І насамкінець особливо виділю два пункти із сьогоднішнього порядку денного. Уряд розгляне і має затвердити перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення. А також обсяги їх фінансування у 2013 році за кредитами, залученими під державні гарантії. Завдяки чому 7 мільярдів 200 мільйонів гривень будуть спрямовані на ряд важливих об’єктів дорожньої інфраструктури по всій країні, серед яких можна виділити:

  - будівництво автотранспортної магістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжі;

  - реконструкцію автомобільної дороги Київ-Ковель-Ягодин у Волинський області;

  - реконструкцію автомобільної дороги Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам‘янка (через Вінницю) у Хмельницькій та Кіровоградський областях;

  - будівництво 2-ї черги мосту на автомобільній дорозі Маршинці -Підгірний у Чернівецькій області;

  - будівництво автомобільної дороги в обхід м. Севастополя тощо.

І друге: сьогодні ми маємо визначити спеціальні виплати працівникам протитуберкульозних закладів, які безпосередньо надають медичну допомогу хворим, здійснюють догляд та працюють з живими збудниками туберкульозу. Всі розуміють, яка це робота? Отже, ми маємо встановити допомогу на оздоровлення під час відпустки у розмірі посадового окладу і щорічну матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових проблем у розмірі посадового окладу. А також поширити дію Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам на категорії працівників, які визначені Законом «Про протидію захворюванню на туберкульоз».

Дякую за увагу.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246161014