На Луганщині створюють "трудові паспорти" територій області
26.03.2013 | 15:20
ЛУГАНСЬКА ОДА
 

У Луганській області йде робота зі створення «трудових паспортів» міст і районів для відтворення реальної картини зайнятості населення. Про це було повідомлено у ході засідання робочої групи з питань розробки Програми зайнятості населення Луганської області на період до 2017 року.

 «Трудовий паспорт» включає у себе моніторинг зайнятості населення: скільки працює офіційно, скільки - в «тіні» або за межами області. До цієї роботи залучаються фахівці профільних відомств, зокрема Державної податкової служби в Луганській області. За попередніми розрахунками, близько 500 тис. чол. на Луганщині працюють в «тіні» або за межами регіону. У зв'язку з цим особлива увага в новій Програмі буде приділятися шляхам і методам «детінізації» робочих місць.

У рамках розробки Програми зайнятості населення перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Едуард Лозовський доручив профільним департаментам облдержадміністрації - зокрема, департаменту промисловості та енергозбереження, а також департаменту агропромислового розвитку - проаналізувати роботу підприємств у своїх галузях і дати прогнози, які з них будуть нарощувати або, навпаки, скорочувати виробництво.

«Іншими словами, ми повинні вже зараз визначитися, хто з них буде мати потребу в кадрах і куди ми плануємо працевлаштовувати вивільнених фахівців», - зазначив Е. Лозовський.

У свою чергу заступник голови облдержадміністрації Анатолій Івченко акцентував увагу на необхідності не тільки створення нових робочих місць - але і збереженні старих. Цей аспект також буде враховуватися при розробці нової Програми.

Як розповіла директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Елеонора Поліщук, термін дії попередньої програми ще не закінчений. «Однак за дорученням Президента України Віктора Януковича ми вже приступили до розробки нової, в основі якої буде Закон України «Про зайнятість населення», - зазначила Е. Поліщук. Це передбачає низку нововведень. Наприклад, тепер враховуватися будуть тільки новостворені робочі місця. «Раніше, у разі перереєстрації підприємства, раніше існуючі тут місця вважалися як нові – тепер цього не буде», - підкреслила вона.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246187084