В Україні на початку квітня відновиться посівна кампанія
26.03.2013 | 17:05
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства
 

З наступного місяця вітчизняні сільгоспвиробники планують продовжити весняно-польові роботи, що були призупинені внаслідок настання несприятливих погодних умов. Аграрії намагаються максимально накопичити необхідні ресурси, аби провести весняно-польові роботи якісно та у стислі терміни. На сьогодні ранніми ярими зерновими засіяно 665 тисяч гектарів. Про це повідомив директор департаменту землеробства Міністерства аграрної політики та продовольства Олександр Демидов.

«Погодні умови перешкодили аграріям продовжувати посів ярих зернових культур у ряді регіонів України. Оскільки потепління, за даними Гідрометцентру, наступить у першій декаді квітня, то сільгоспвиробники Півдня планують продовжити посівну кампанію з перших чисел наступного місяця, аграрії ж центральних та західних областей згодом зможуть приступити до весняної посівної. Наразі ж вони намагаються максимально концентрувати ресурси, аби провести весняно-польові роботи у більш стислі строки», - зазначив Олександр Демидов.

Він нагадав, що загалом до настання несприятливих погодних  умов ранніми ярими зерновими засіяно 665 тисяч гектарів, або 22% до прогнозу. Тоді як до аналогічної дати минулого року було засіяно 418 тисяч гектарів. Він зауважив, що відразу після повернення сприятливих погодних умов буде проведена оцінка стану і озимих, і ярих  культур. Олександр Демидов допустив, що після оцінки стану посівів буде відкоригована структура ярого клину. Пересівати наразі ж планується близько 300-600 тисяч гектарів.

«Ми проводимо подальший моніторинг стану посівів, готуємо страховий фонд насіння у разі пересіву. Терміни ж проведення посівної будуть менші. Тобто потрібно буде активно попрацювати. І для цього зараз посилено накопичуються необхідні ресурси. Окрім того, створені відповідні штаби в Мінагрополітики та в регіонах», - додав Олександр Демидов.

Він також нагадав, що у поточному році сільгоспвиробники забезпеченні мінеральними добривами на 114% (у минулому році на цю дату - 96%), засобами захисту рослин, пальним. Крім того, директор департаменту вказав на краще порівняно з минулим роком фінансове забезпечення аграріїв. Так, додаткові кошти спрямовано внаслідок реалізації форвардних контрактів Аграрним фондом та Державною продовольчо-зерновою корпорацією. Крім того, кредитних коштів на весняну посівну в цьому році залучено майже на 1 млрд. більше порівняно з минулим роком.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246187753