Раїса Богатирьова: Україні потрібен Медичний кодекс
03.04.2013 | 13:04
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я
 

В Україні необхідно cтворити таку систему медичного права, яка б у повній мірі відповідала вимогам часу та базувалася на загальноєвропейських підходах до забезпечення прав громадян на здорове життя і права медичного працівника на здійснення професії. На цьому наголосила Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова, виступаючи з відкритою лекцією у Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця на тему "Медичне право України: окремі аспекти здійснення прав людини у сфері охорони здоров'я".

Основними законодавчими актами, на основі яких сьогодні впроваджується медична практика в Україні, за словами Міністра, є Конституція України, Цивільний кодекс України, Закон України "Основи законодавства України про охорону здоров'я", ухвалений ще у 1993 році, із внесеними поправками до нього за останні роки, Кримінальний кодекс України та ряд наказів МОЗ України.

Раїса Богатирьова висловила переконання у необхідності вдосконалення законодавчої бази, якою регулюються правовідносини у медичній сфері. Передусім, вважає вона, потрібно оновити медичну конституцію України - Основи законодавства України про охорону здоров'я. "Крім того, ми маємо проаналізувати всі документи, які стосуються медичної діяльності, з'ясувати, де які є прогалини, і які аспекти залишаються неврегульованими діючими правовими нормами", - зауважила керівник МОЗ.

На її думку, медичне право потребує кодифікації, тобто створення єдиного, логічно і юридично цільного нормативно-правового акта - Медичного кодексу. "До нього мають увійти закони "Про особливості діяльності закладів охорони здоров'я", "Про правовий статус медичних працівників", "Про права пацієнтів" та інші законодавчі акти, що регламентують правовідносини в системі охорони здоров'я", - зазначила Раїса Богатирьова.

Вона повідомила, що проект закону "Про права пацієнтів", в якому визначаються правові, економічні, організаційні основи захисту прав та законних інтересів пацієнтів, знаходиться у Верховній Раді України. Необхідність ухвалення цього документа, за словами Міністра, давно назріла. Адже наявність такого нормативного акта засвідчує розвиненість суспільства і підтверджує долучення країни до системи європейських цінностей, у центрі яких - право людини на якісне життя та збереження здоров'я.

"Зараз у Міністерстві охорони здоров'я опрацьовується законопроект про особливості діяльності закладів охорони здоров'я. Стоїть питання про необхідність розробки та впровадження закону про юридичні аспекти діяльності медичного працівника. Професійним лікарським асоціаціям варто наповнити оновленим змістом Етичний кодекс лікаря України", - наголосила Раїса Богатирьова.

Відкриту лекцію Міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової 2 квітня мали змогу почути біля семи тисяч студентів, інтернів, викладачів та аспірантів дев'ятнадцяти медичних навчальних закладів України, а також представників медичної спільноти за допомогою відеозв'язку, який було встановлено з Буковинським державним медичним університетом, Вінницьким національним медичним університетом ім. М.І.Пирогова, Дніпропетровською медичною академією МОЗ України, Донецьким національним медичним університетом ім. М. Горького, Запорізьким державним медичним університетом, Івано-Франківським національним медичним університетом, Львівським національним медичним університетом ім. Данила Галицького, Харківським національним фармацевтичним університетом, Одеським національним медичним університетом, Тернопільським державним медичним університетом ім. І. Я Горбачовського, Українською медичною стоматологічною академією (м. Полтава), Харківським національним медичним університетом, Національною медичною академією післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, Харківською медичною академією післядипломної освіти, Запорізькою медичною академією післядипломної освіти, Житомирським інститутом медсестринства, Кримським державний медичним університетом ім. С.І.Георгіївського, Луганським державним медичним університетом.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246219357