За економічно необґрунтовані тарифи оштрафовано підприємство автобусних станцій Дніпропетровщини
04.04.2013 | 17:55
Підприємство оштрафоване на 3 млн. грн.
 

Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України у м. Запоріжжя оштрафувала ПАТ «Дніпропетровське обласне підприємство автобусних станцій» (м. Дніпропетровськ) за зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку автостанційних послуг на 3 млн. грн.

Як встановила адміністративна колегія Антимонопольного комітету України, у діяльності ПАТ «Дніпропетровське обласне підприємство автобусних станцій», яке є монополістом на ринку автотранспортних послуг, було виявлено ряд порушень. Йдеться, зокрема, про економічно необґрунтовані тарифи на послуги для пасажирів та на обов’язкові послуги, що надаються перевізникам. Крім того, протягом 2011-2012 років Товариство завищувало ціни та застосовувало різні підходи до формування тарифів на автостанційні послуги в залежності від приміського або міжміського сполучення, хоча тарифи є однаковими для всіх подорожуючих. Ці дії призвели до ущемлення інтересів споживачів.

Тимчасова адміністративна колегія Комітету зобов’язала ПАТ «Дніпропетровське обласне підприємство автобусних станцій» припинити в двохмісячний термін порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом виключення необґрунтованих витрат при формуванні тарифів для пасажирів та для автомобільних перевізників. Також обов`язковою для виконання є вимога Антимонопольного комітету України щодо застосування однакових для всіх споживачів підходів для встановлення тарифів на послуги автостанцій. За зловживання своїм монопольним становищем на ринку ПАТ «Дніпропетровське обласне підприємство автобусних станцій» було оштрафовано на 3 млн. грн.

«Встановлення необґрунтованої та завищеної вартості автостанційних послуг, що надаються Товариством, призвело до ущемлення інтересів споживачів. Ми вважаємо, що суб’єкт господарювання, який займає домінуюче становище, як ніхто інший повинен суворо дотримуватися  вимог законодавства під час своєї господарської діяльності. Захист споживачів від зловживання монопольним становищем суб’єктами господарювання на товарних ринках завжди буде одним із основних напрямків роботи органів Комітету», – заявив державний уповноважений Комітету Сергій Шершун.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246226787