Схвалено законопроект щодо визначення кваліфікованих інвесторів на ринку цінних паперів
05.04.2013 | 12:00
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
 

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) своїм рішенням схвалила проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кваліфікованих інвесторів у цінні папери». Відповідне рішення було прийнято на черговому засіданні регулятора.

«Зауважу, що ключовою новацією даного регуляторного акта є запровадження визначення на законодавчому рівні  поняття «кваліфікований інвестор» та передбачення механізму розміщення цінних паперів серед кваліфікованих інвесторів на фондовому ринку України. Перш за все, дані нововведення впроваджуються з метою обмеження доступу до ризикованих операцій некваліфікованих інвесторів. Тобто, просто кажучи, даною ініціативою ми хочемо захистити некваліфікованих інвесторів, так званих «пересічних громадян», від вкладення в досить ризикові інструменти, пропоновані фондовим ринком. Сподіваємось, що зазначені норми сприятимуть підвищенню ефективності інвестиційного клімату на вітчизняному фондовому ринку», - повідомив Максим Лібанов, директор департаменту аналізу, стратегії та розвитку законодавства НКЦПФР.

За словами Максима Лібанова, документом передбачено покладання на Комісію завдання щодо встановлення порядку ведення Реєстру кваліфікованих інвесторів у цінні папери, критеріїв відповідності фінансових установ статусу кваліфікованого інвестора, визначення критеріїв ризикованості цінних паперів та деривативів.

«Дана норма існує і досить успішно зарекомендувала себе в багатьох країнах Європейського Союзу, а також в Російській Федерації. Тому, крім основної мети із захисту прав і інтересів некваліфікованих інвесторів, за допомогою даного документа ми робимо черговий крок до приведення українського законодавства у відповідність з директивами ЄС», - додав директор департаменту аналізу, стратегії та розвитку законодавства НКЦПФР.

Даний проект розроблено відповідно до пункту 17.1 Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 року № 128/2013.

Наразі документ вже розміщено на офіційному сайті Комісії, і всі бажаючі мають можливість ознайомитися з його текстом.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246228559