Цьогоріч на роботу екстреної медичної допомоги у Криму передбачено більше 128 млн. грн.
11.04.2013 | 10:14
РМ АР Крим
 

У Криму активно реалізують ініціативи Президента України Віктора Януковича щодо модернізації системи екстреної медицини. Про це заявив перший заступник Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим Павло Бурлаков під час робочої поїздки у Центр екстреної медицини і медицини катастроф 10 квітня.

«З початку цього року набув чинності закон про екстрену медичну допомогу. Крим системно виконує завдання Глави держави щодо створення єдиного медичного простору, наданню якісних медичних послуг і забезпечення доступності медичної допомоги», — сказав Павло Бурлаков.

Зокрема, в Криму переформатували структуру медустанов, які надають екстрену допомогу. Для більш оперативного реагування на виклики, крім 5 існуючих, створено ще 2 станції екстреної медичної допомоги, працюють 37 підстанцій і 42 пункти постійного базування бригад екстреної допомоги. Тепер на виклик виїжджає бригада, яка знаходиться найближче до місця виклику, а не закріплена за цим регіоном. «Таким чином, ми ефективніше використовуємо наявний рухомий склад. Минулого року ми отримали 30 автомобілів швидкої допомоги, вони дозволили забезпечити виконання нормативів прибуття до місця виклику. Нас чекає велика робота з подальшого оновлення автомобільного парку швидкої допомоги», — повідомив перший віце-прем'єр.

Бригади екстреної медичної допомоги повністю забезпечені паливом і необхідним медобладнанням. За добу вони здійснюють близько 1500 виїздів, практично в 90% випадків дотримуються нормативи прибуття до місця виклику: у місті — 10 хвилин, у сільській місцевості — 20 хвилин.

Крім того, в Криму проводиться активна робота зі створення єдиної регіональної оперативно-диспетчерської служби. Регіональний оперативно-диспетчерський центр буде розташовано на території міської лікарні №7, за адресою вул. 60 років Жовтня. «У роботі центру використовуватимуться сучасні комп'ютерні і GPS -технології. Його створення дуже важливе для Криму і дозволить бригадам екстреної допомоги надавати якісну медичну допомогу своєчасно», — підкреслив Павло Бурлаков.

За даними Міністерства охорони здоров'я Криму, в республіканському бюджеті на 2013 рік на роботу екстреної медичної допомоги передбачено більше 128 млн. грн., на проведення реконструкції приміщення регіонального оперативно-диспетчерського центру — 5 млн. грн. З державного бюджету України на обладнання служби у рамках національного проекту «Вчасна допомога» виділено 5,2 млн. грн.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246248388