Раїса Богатирьова: Галузь охорони здоров'я на передовій модернізації країни
15.04.2013 | 12:34
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я
 

Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, перебуваючи у 12 квітня з робочим візитом у Запоріжжі, взяла участь у розширеному засіданні колегії департаменту охорони здоров’я Запорізької державної адміністрації. Під час колегії керівники лікувальних закладів області, науковці, представники регіональної та місцевої влади підбили підсумки роботи медичної галузі в Запорізькій області та визначили головні завдання реформування системи охорони здоров’я регіону на 2013 рік.

Відкриваючи зібрання, голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко наголосив на тому, що модернізація медицини та реформування галузі охорони здоров’я регіону є пріоритетним напрямком роботи усіх гілок влади Запорізької області. Незважаючи на те, що регіон не є пілотним щодо впровадження структурних реформ у медицині, в області відбуваються значні кроки в цьому напрямку на основі постійного діалогу влади та фахівців галузі, відзначив голова ОДА.

Під час своїх виступів учасники колегії зупинилися на етапах реформування системи охорони здоров’я в області, які вже вдалося реалізувати, та на проблемах, які потребують наполегливої спільної роботи місцевої, регіональної та центральної влади.

Звертаючись до учасників колегії, Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова підкреслила, що питання покращення фінансування галузі, та підвищення заробітної плати медичних працівників, зокрема, знаходиться на особистому контролі Президента України Віктора Януковича.

Досвід пілотних регіонів свідчить про те, що збільшення оплати праці працівникам первинної медико-санітарної допомоги до п’яти-шести тисяч гривень дає свій результат, зазначила Раїса Богатирьова. Але сьогодні, на її думку, необхідно, щоб ця практика поширювалася і на непілотні регіони. «Не було жодного засідання Кабінету Міністрів, на якому ми не порушували би це питання. Є доручення Президента України щодо підтримки фінансовим та кадровим ресурсом медичної реформи. А ось з боку лікарів ми розраховуємо на головний ресурс – ресурс довіри», – зауважила Міністр.

На переконання Раїси Богатирьової, без підтримки реформи фахівцями галузі її успішна реалізація неможлива. Керівник МОЗ закликала присутніх до співробітництва на партнерських засадах: «Сьогодні нам не вистачає об’єднаності. Отже, сподіваюсь, на наше партнерство та вашу довіру, яку ви зможете донести до своїх пацієнтів».

Медична галузь – на передовій модернізації країни, і вона має можливість наблизити зміни у державі за багатьма напрямками, зміни, яких так потребує Україна, наголосила Раїса Богатирьова.

Окреслюючи основні напрямки реформи та вимоги до регіональної системи охорони здоров’я, Міністр назвала такі пріоритети: продовження модернізації первинної ланки медицини, реформування системи екстреної медичної допомоги, зниження материнської та дитячої смертності, імунізація населення та боротьба із соціально небезпечними хворобами – туберкульозом, СНІДом, а також з онкологічними захворюваннями. Серед пріоритетів також робота щодо профілактики захворювань.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Запорізької обласної державної адміністрації Андрія Запорожченко, першочергові завдання, які сьогодні реалізуються на регіональному рівні, – це запровадження практики сімейної медицини та модернізація системи екстреної допомоги. З початку 2012 року в Запорізькій області створено 24 заклади загальної практики сімейної медицини, у тому числі, шляхом реорганізації шістьох сільських дільничних лікарень, шістьох фельдшерських пунктів, одинадцяти сільських лікарських амбулаторій та однієї новоутвореної амбулаторії сімейної медицини. Більше 30% населення області отримує медичну допомогу у сімейних лікарів, серед них 70% – у сільській місцевості, 21% у містах. А з 1 квітня 2013 року обласна служба екстреної медичної допомоги функціонує під єдиним центром управління на всій території регіону.

Перебуваючи у Запоріжжі, Міністр охорони здоров’я України також відвідала Університетську клініку Запорізького державного медичного університету, обласний клінічний онкологічний диспансер та ознайомилася з ходом будівництва обласного перинатального центру.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246258342