НКЦПФР схвалила вимоги до договору між емітентом цінних паперів та Центральним депозитарієм
16.04.2013 | 10:14
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
 

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на черговому засіданні регулятора, яке відбулося 9 квітня 2013 року, схвалила рішення «Про затвердження Вимог до договору про обслуговування випусків цінних паперів між емітентом і Центральним депозитарієм».

«Зауважу, що ключовою новацією даного документа є урегулювання механізму складання договору між емітентом та Центральним депозитарієм. Так, згідно з аспектами, які прописуються документом, Центральний депозитарій відкриває рахунки у цінних паперах емітента та здійснює обслуговування його корпоративних операцій відповідно до норм чинного законодавства. Ми впевнені, що дані нововведення сприятимуть налагодженню єдиної системи депозитарного обліку на фондовому ринку, адже наразі даний напрямок діяльності для регулятора є пріоритетним», - повідомив Олексій Тарасенко, Член НКЦПФР.

За його словами, умови договору про обслуговування випусків цінних паперів передбачають надання однакових послуг для всіх емітентів на фондовому ринку. До того ж, Центральний депозитарій не має права відмовити емітенту в укладанні договору за наявності в нього технічної можливості це здійснити та наданні емітентом усіх відомостей, що передбачені законодавством.

Додамо, що даний регуляторний акт було розроблено відповідно до пункту 13 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та частини 7 статті 5 Закону України «Про депозитарну систему України».

Найближчим часом документ буде розміщено на офіційному сайті Комісії, і всі бажаючі матимуть можливість ознайомитися з його текстом.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246261167