Українські фахівці поділилися досвідом підвищення безпеки експлуатації АЕС зі своїми японськими колегами
25.04.2013 | 14:20
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості
 

В офісі ДП НАЕК «Енергоатом» відбулася зустріч представників компанії з делегацією Міністерства економіки, торгівлі та промисловості Японії, японських організацій зовнішньої торгівлі та електроенергетичних компаній Японії. У ході зустрічі, фахівці ДП НАЕК «Енергоатом» розповіли японським колегам про заходи, які здійснюються на українських АЕС з метою підвищення безпеки їх експлуатації.

Як зазначив директор з міжнародного співробітництва ДП НАЕК «Енергоатом» Микола Кухарчук, зустрічі з японськими делегаціями стали для «Енергоатому» вже традиційними. «27 років тому аварія на ЧАЕС змінила ставлення до атомної енергетики, змінила підходи до забезпечення безпеки на атомних станціях. Аварія на японській АЕС «Фукусіма», яка сталась 2 роки тому, показала всій ядерній спільноті, що заспокоюватися не можна, що процес підвищення безпеки експлуатації енергоблоків АЕС необхідно інтенсифікувати», - сказав М.Кухарчук.

За його словами, українські атомники, як і всі їхні закордонні колеги, аналізують уроки аварії на АЕС Фукусіма, роблять висновки, які дозволять забезпечити виробництво безпечної і чистої атомної електроенергії. «НАЕК «Енергоатом» завжди відкритий для спілкування з колегами з Японії та інших країн, з питань підвищення безпеки експлуатації АЕС», - додав М.Кухарчук.

У свою чергу, глава японської делегації, спеціальний радник міністерства економіки і промисловості Японії Юкі Садаміцу зазначив, що відвідавши 30-кілометрову зону відчуження Чорнобильської АЕС, японські фахівці переконалися в тому, яку велику роботу з мінімізації наслідків чорнобильської аварії здійснено в Україні. «Аварія на Фукусімі змусила нас переглянути і посилити вимоги до безпеки на АЕС. Для нас дуже важливий український досвід в питаннях підвищення безпеки на об'єктах атомної енергетики», - сказав Ю.Садаміцу.

У ході зустрічі, представники ДП НАЕК «Енергоатом» ознайомили японських гостей з реалізацією Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзППБ). Було відзначено, що після аварії на АЕС Фукусіма в КзППБ були внесені додаткові заходи щодо підвищення сейсмостійкості енергоблоків українських АЕС, а також технічні заходи для запобігання розплаву активної зони реактора, який стався на Фукусімі, через відмову систем охолодження. Згідно з висновком експертів, повторення сценарію аварії на Фукусімі повністю виключається на українських АЕС, у зв'язку з відсутність загрози виникнення цунамі і 9-бальних землетрусів в місцях розташування українських АЕАС. Однак, незважаючи на це, додаткові заходи, реалізовані в рамках КзППБ, враховують навіть такі стихійні лиха.

За підсумками зустрічі, представники японської делегації висловили зацікавленість у подальшому обміні досвідом і подякували українським колегам за надану інформацію.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246296925