Держслужба ІВ та громадські організації проведуть потужну просвітницьку кампанію по боротьбі з підробками та піратством
25.04.2013 | 14:40
Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності
 

Підроблені товари завдають значної шкоди як економіці країни, так і кожному з нас особисто. Неочевидні, на перший погляд, наслідки нехтування правами інтелектуальної власності стають причиною серйозних кризових явищ, подолання яких потребує від держави та її громадян чималих зусиль. Саме тому під час урочистостей з нагоди Міжнародного дня інтелектуальної власності особливу увагу було приділено просвітницькій кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні» і громадській кампанії під назвою «Я купую справжнє!»

Нагадаємо, кампанію «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні» було вперше презентовано навесні минулого року громадською організацією «Український альянс по боротьбі з підробками і піратством» (www.uaacp.org) разом з Державною службою інтелектуальної власності України, Державною митною службою України, Українським національним комітетом Міжнародної торгової палати.

22 квітня 2013 р. під час урочистих заходів з нагоди Міжнародного дня інтелектуальної власності  на спеціальній експозиції  були представлені зразки контрафактних товарів (оптичних носіїв, одягу, взуття, аксесуарів, парфумів тощо), що розповсюджуються в нашій державі. За словами представників Альянсу, експозиція стане основою майбутнього музею підробок. Всі предмети, що експонувалися, були розміщені для огляду за згодою правовласників.

Президент Альянсу Антоніна Пахаренко-Андерсон, коментуючи ситуацію з підробками в Україні, зазначила, що сьогодні головною місією очолюваної нею організації є підвищення свідомості та обізнаності суспільства про роль інтелектуальної власності в житті, вироблення імунітету від порушень.

Станом на 2013 рік в світовому масштабі втрати від підробленої продукції оцінюються приблизно в 700 млрд. евро, в 2015 році очікується підвищення цього показника вдвічі. Втрати ж української економіки складають близько 1 млрд. євро. Вказана сума втрат є інтегральним показником, адже процес вироблення та розповсюдження підробок — це й несплата податків, й нелегальне працевлаштування, нехтування нормами охорони праці та технологічними умовами виробництва. Як наслідок, недофінансування бюджету, втрата працездатності працівниками та підвищення ризиків серед покупців та споживачів такого товару. Останнє особливо актуальне для галузей із високим проникненням досягнень хімічної промисловості. Важко недооцінити шкоду, яку можуть заподіяти неякісні пластмаси та інші матеріали, що використовуються в дитячих іграшках. Величезний ризик несуть підробні ліки. Інший приклад — підробні продукти агрохімії, що заносяться у грунт та використовуються для вирощування рослин. Так само як і неякісні запасні частини для авто, які, передчасно вийшовши з ладу, спричиняють шкоду здоров’ю людини, або навіть летальні випадки. За словами представників Альянсу, часто швидкі гроші, зароблені за допомогою підробок та неліцензійної продукції, спрямовуються на фінансування організованої злочинності.

Які кроки необхідно зробити для покращення ситуації? Не випадково Всесвітня організація інтелектуальної власності звернула особливу увагу на дітей та молодь. Сьогодні в школах організовують факультативи, проводять роз'яснення на тему інтелектуальної власності та чому необхідно поважати права інших. За підтримки Асоціації керівників шкіл України «Український альянс по боротьбі з підробками і піратством»  розпочинає серію таких заходів, спочатку в Києві, а потім й в інших містах. Також у співдружності із Державною службою пропонується провести мобільні тематичні заходи в містах-мільйонниках. Зацікавленість у співпраці з організації таких заходів висловлює і керівництво міст.

В рамках відзначення Міжнародного дня інтелектуальної власності також було проведено майстер-класи для дітей та молоді. Фахівці Філії «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг» Державного підприємства «Український інститут промислової власності» в ігровій формі знайомили молодь із поняттями інтелектуальної власності, промислової власності, авторського права, винаходів, знаків для товарів та послуг тощо. Майбутнім творцям та винахідникам наочно продемонстрували необхідність правового захисту власних творінь, можливості їх комерціалізації.

Президент «Українського альянсу по боротьбі з підробками і піратством» Антоніна Пахаренко-Андерсон підкреслює, що проведення широкомасштабних просвітницьких заходів в сфері охорони прав інтелектуальної власності є на сьогодні загальносвітовою практикою. За її словами, у світі зараз також ведеться активна роз’яснювальна робота із посередницькими структурами, зокрема міжнародними платіжними системами та логістичними компаніями, які побічно сприяють процесу вироблення та розповсюдження підробок.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246296996