У Севастополі планують провести спільне українсько-російське навчання "Фарватер миру-2013"
30.04.2013 | 11:14
Прес-служба Міністерства оборони
 

29 квітня у Севастополі відбулася початкова плануюча конференція з проведення українсько-російського військово-морського навчання “Фарватер миру-2013”. Робочі групи сторін очолювали тимчасово виконуючий обов’язки начальника управління бойової підготовки Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Ігор Терьохін і начальник управління бойової підготовки ЧФ Російської Федерації капітан 1 рангу Олександр Чесноков. Під час конференції сторони визначалися з запропонованою темою, навчальними цілями, організацією підготовки та етапами проведення навчання. Крім того, попередньо обговорено склад сил, райони проведення та елементи задуму навчання.

Попередньо темою цьогорічного навчання є ведення антитерористичних дій на морі у зоні відповідальності двох флотів, навчальними цілями – відпрацювання єдиних поглядів на форми і методи проведення антитерористичних дій на морі, спільні дії екіпажів кораблів і літальних апаратів, пошуково-рятувальних сил і доглядових команд двох флотів.

Згідно з визначеним сторонами раніше ротаційним принципом, керівником навчання буде командувач ЧФ РФ, а його першим заступником – представник Командування ВМС ЗС України.

Як планується, навчання буде проведене у формі тактичного навчання в морі, в три етапи. Перші два етапи планується провести 23 липня із залученням корабельного складу і авіації двох флотів, а завершальний етап – 28 липня. Очікується, що до морського компоненту навчання буде залучено 11-12 кораблів, катерів і суден, до авіаційного компоненту – до 6 літальних апаратів від двох флотів.

Українські і російські моряки мають на меті провести у травні головну плануючу, а у червні – заключну плануючу конференції.    

Спільне українсько-російське навчання серії “Фарватер миру” проводилося раніше в 1997-му, 1999-му, 2001-му, 2003-му, 2010-му, 2011-му і 2012 роках.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246308461