У Донецьку відкрилася унікальна виставка православного мистецтва
15.05.2013 | 13:40
Донецька ОДА
 

Напередодні святкування 1025-річчя Хрещення Русі в Донецькій галереї «АртДонбас» відкрилася унікальна виставка ікон під назвою «Достойно єсть. Православне мистецтво XV - XXI ст. в приватних колекціях України», яку можуть відвідати всі бажаючі абсолютно безкоштовно

У відкритті виставки взяли участь заступник голови-начальник Головного управління охорони здоров'я Олена Петряєва і начальник управління інформаційної політики та з питань преси, голова комісії з культури, духовності і підтримки ЗМІ Римма Філь. Крім того, захід зібрав шанувальників іконного живопису - представників духовенства, творчої інтелігенції, колекціонерів і меценатів.

На виставці представлені ікони різних напрямків і шкіл іконопису, починаючи з XV століття і закінчуючи образами, виконаними в сучасній манері. Найдавніша ікона, представлена на виставці, датована XV століттям. Це образ Миколи Чудотворця роботи невідомого майстра, який розшукали і відновили донецькі збирачі і дослідники православного мистецтва Олег Зданович і Гліб Гусаков. До речі, Олег Зданович особисто провів екскурсію по експонатам своєї колекції, розповівши не лише енциклопедичні дані по іконам, кожна з яких унікальна, але і про те, як відновлювалися ці образи, щоб сьогодні їх могли побачити всі охочі.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246330464