На Сумщині стартував Всеукраїнський театральний травень
18.05.2013 | 14:32
Сумська ОДА
 

За підтримки Юрія Чмиря в області розпочався Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Чеховфест», присвячений 125-річчю приїзду до Сум А.П.Чехова

Урочисте відкриття відбулося біля пам’ятного знаку «Сумка», в історичному центрі обласної столиці. Під час театралізованого дійства очільник області Юрій Чмирь передав «Прохання» від сумчан головному герою-символу фестивалю ­Антону Павловичу Чехову.

«Ми продовжуємо кращі театральні традиції, розпочаті фестивалем «Золота валіза». Сумщина стає центром мистецтва та вишуканої культури. За 125 років до нас нарешті повернувся Антон Павлович Чехов, і ми чекали на улюбленого драматурга. Цього року фестиваль «ЧЕХОВФЕСТ» пройде у двох оновлених театрах нашого міста. Переконаний, жителі Сумщини із задоволенням переглянуть вісім кращих вистав українських театрів. Я прийняв пропозицію ініціативної групи сумчан та погодився фінансово підтримати «ЧЕХОВФЕСТ». Для нас – це справжнє свято, театральний травень», – прокоментував Юрій Чмирь.

Від «Сумки» актори у вбранні світських дам і кавалерів кінця XIX століття та сумчани пройшлися урочистою ходою центральною вулицею міста до обласного академічного театру драми та музичної комедії ім. М.С.Щепкіна, де на них чекала перша благодійна вистава фестивалю «Олівер Твіст» від маленьких акторів-вихованців Сумського дитячого будинку імені С.П.Супруна.

За словами режисера фестивалю Валерія Микитенка, за останні роки Сумщина культурно зросла. «Нарешті влада звернула увагу на храми мистецтва та естетичне виховання молоді. Наші театри ожили, вони оновилися. Це вселяє надію», – підкреслив режисер.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246344294