О. Вілкул: Один з ключових напрямів розвитку інфраструктури України - запровадження проектів з концесії доріг
20.05.2013 | 17:23
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра
 

Один з ключових напрямів розвитку інфраструктури України - запровадження проектів з концесії доріг. На цьому наголосив Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул під час зустрічі з представниками міжнародних компаній, що входять до Американської торгової палати, на якій обговорювалися потенційні проекти з інвестування, зокрема, в дорожню галузь.

«Сьогодні унікальне географічне положення України і її колосальний транзитний потенціал використовується лише на чверть. Саме тому для України одним з ключових напрямів є проекти з будівництва і реконструкції доріг, зокрема і через механізм концесії. Інвестиції в розвиток дорожньої мережі забезпечать не тільки підвищення якості доріг, а й створення логістичних центрів, хабів, точок перевалки вантажів на авіаційний, залізничний і морський транспорт. Все це – реальні кроки з розвитку української економіки. Розвиток дорожньої галузі та підвищення логістичного потенціалу може підвищити ВВП України на 5%», - сказав Віце-прем'єр-міністр.

Олександр Вілкул підкреслив, що наразі в Європі близько третини інвестицій у розвиток транспортної системи здійснюється в рамках державно-приватного партнерства.

Тому Уряд за механізмом концесії розглядає можливість реалізації цілої серії проектів. Серед них – напрямок Краковець-Львів-Рівне, перша черга Великої кільцевої дороги навколо Києва та інші.

Як повідомлялося, 24 квітня 2013 року Олександр Вілкул представив на засіданні Кабінету Міністрів Концепцію розвитку дорожнього господарства України.

Документ передбачає:

• Створення умов для застосування механізму державно-приватного партнерства.

• Реформування системи управління «Укравтодору» за рахунок створення регіональних компаній, введення європейської системи контролю якості.

• Реалізацію програми розвитку автомобільних доріг в 2013-2018рр. для підвищення транзитного потенціалу, розширення мережі автомобільних доріг і нарощування ВВП.

• Перехід на більш високі стандарти європейського зразка в частині безпеки дорожнього руху, технології будівництва та утримання доріг.

• Впровадження системи контролю за дотриманням вагових норм вантажних автомобілів.

Раніше Олександр Вілкул повідомив, що цього року Урядом буде профінансовано близько 600 об'єктів дорожньої інфраструктури. Зокрема, буде побудовано, реконструйовано та відремонтовано 1 тис. 400 км доріг. Для проведення дорожніх робіт та будівництва мостів у 2013 році з держбюджету виділено 4,4 млрд. грн.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246346873