З початку року поголів'я ВРХ зросло на 3,2%, а свиней - на 4%
21.05.2013 | 16:45
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства
 

Вітчизняне тваринництво продовжує нарощувати показники. Зокрема, станом на 1 травня поголів’я ВРХ збільшилося на 3,2%. Причому зростання відбулося за рахунок господарств населення, де чисельність поголів’я ВРХ збільшилася на 5%. Досягти такого результату вдалося завдяки комплексу державних програм підтримки. Окрім того, позитивну динаміку демонструє й галузь свинарства. Так, за чотири місяці поточного року поголів’я свиней зросло на 4%. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Дуже важливо, що та динаміка зростання у тваринництві, якої вдалося досягти минулоріч, закріпилася й у поточному році. Так, станом на 1 травня в Україні поголів’я ВРХ зросло майже на 167 тисяч, або 3,2%, порівняно з минулим роком. Проте галузь вітчизняного тваринництва має не лише економічне, а й соціальне значення. Тому держава продовжує програми фінансової підтримки скотарства саме у секторі дрібнотоварного виробництва. І як результат − основне зростання поголів’я відбувається саме у господарствах населення − на 5% відповідно до аналогічного періоду 2012 року», − зазначив Міністр.

Також очільник відомства додав, що станом на 1 травня в усіх категоріях господарств налічувалося 5,3 мільйона голів ВРХ. А в господарствах населення, зокрема, чисельність ВРХ становила 3,8 мільйона голів.

«Не лише молочне скотарство демонструє високий результат. Адже чисельність поголів’я свиней теж зростає. Так, станом на 1 травня в усіх категоріях господарств налічувалося 7,8 мільйона голів свиней, що на 4% більше порівняно з минулим роком», − додав Микола Присяжнюк.

Міністр нагадав, що цьогоріч продовжується виплата дотації за збереження та утримання молодняку ВРХ. Також держава відшкодовує вартість придбання доїльних апаратів селянам, які утримують у господарстві трьох і більше корів. Окрім того, цьогоріч держава розпочала виплату дотацій за здану на м’ясопереробні підприємства худобу.

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246351139