Для протидії пожежам у екосистемах будуть задіяні понад 51 тис. осіб і майже 11 тис. техніки, - М.Болотських
22.05.2013 | 15:04
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій
 

Понад 51,5 тис. осіб та 10,6 тис. одиниць техніки від чотирьох профільних центральних органів виконавчої влади будуть задіяні для протидії пожежам у пожежонебезпечний період. Про це повідомив Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

Порядок створення такого міжвідомчого угруповання сил за територіальним принципом передбачене Планом протидії пожежам в природних екосистемах у 2013 році, який розробила ДСНС України. Зокрема, до цього угруповання входять сили та засоби Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, ДСНС та Державного агентства лісових ресурсів. Для ефективної реалізації Плану уряд сформував міжвідомчий оперативний штаб під керівництвом Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула.

За словами Михайла Болотських, оперативне реагування на пожежі в екосистемах складається з постійного моніторингу екосистем; залучення пожежно-рятувальних підрозділів до гасіння пожеж на початковій стадії їх виникнення для зменшення масштабів і матеріальних збитків і комплексного застосування наземних та авіаційних сил і засобів.

Вже зараз у регіонах, де прогнозується найбільша небезпека виникнення лісових пожеж, здійснюється чергування пожежної авіації: від ДСНС – 4 вертольоти з водозливними пристроями та 4 пожежні літаки, від Міноборони – 3 вертольоти з водозливним пристроями.

За словами Голови ДСНС, авіація в такому масштабі використовується вперше, оскільки довела свою ефективність в реагуванні на надзвичайні ситуації.

Крім того, пожежники разом з правоохоронцями та громадськими активістами патрулюють місця відпочинку громадян і контролюють дотримання правил пожежної безпеки в лісах, у важкодоступних гірських лісових масивах чергують пожежні патрулі та пости Держлісагентства, за необхідності місцевими органами влади вводиться часткове або повне обмеження відвідування лісових масивів.

"Від рятувальників залежить дуже багато, але, на жаль, не все. Основною причиною виникнення пожеж в екосистемах залишається людський фактор, тому ми активно працюємо також у напрямі роз'яснювальної і профілактичної роботи з населенням, громадськими активістами, волонтерами", - зазначив Михайло Болотських. Нагадаємо, зазвичай, пожежонебезпечний період в природних екосистемах України, триває з квітня до кінця жовтня. До найбільш пожежонебезпечних регіонів віднесено Автономну Республіку Крим, Донецьку, Дніпропетровську, Житомирську, Київську, Луганську, Миколаївську, Одеську, Харківську, Херсонську та Черкаську області.

Щороку лише у лісових масивах фіксується близько 2 тис. пожеж.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246354934