Реалізація надлишкового військового майна в ЗСУ здійснюється прозоро
27.05.2013 | 17:02
Прес-служба Міністерства оборони
 

У Збройних Силах України накопичилося чимало зразків озброєння та військової техніки, які вже давно відслужили встановлені терміни та зняті з експлуатації. На її утримання та охорону з бюджету оборонного відомства відволікається значний фінансовий ресурс, що є економічно недоцільним.

Одним із шляхів виходу з ситуації є реалізація надлишкового військового майна як на внутрішньому, так і зовнішньому ринках. Але оборонне відомство робить це прозоро – через уповноважені Кабінетом Міністрів України організації шляхом проведення відкритих аукціонів чи конкурсів. І вже маємо певні позитивні результати. У цьому мали можливість переконатися представники військових засобів масової інформації та провідних вітчизняних телеканалів під час відвідування військової частини А 4554 (м. Ніжин), які ознайомилися із зразками надлишкової військової техніки та дізналися про механізм її реалізації.

«Нині тут зберігається ракетно-артилерійське озброєння та військове майно загального призначення, які вже тривалий час не використовується в інтересах Збройних Сил України, – акцентував увагу присутніх начальник Центрального бронетанкового управління Озброєння Збройних Сил України генерал-майор Роман Башинський. – Переважна більшість зразків випущені ще у 70-80-х роках минулого сторіччя, тобто вони вже давно відслужили встановлений термін експлуатації та є надлишковими. Тому військо має позбутися цього баласту, а кошти, отримані від реалізації надлишкового військового майна, спрямувати на модернізацію та соціальне забезпечення військовослужбовців».

У подальшому складається перелік надлишкового військового майна, який подається на затвердження Кабінету Міністрів України. І лише після появи відповідного урядового розпорядження воно може бути відчужено із подальшою реалізацією. До речі, у нині діючий перелік, ухвалений постановою Кабміну у серпні 2011 року, включено майже 25000 одиниць техніки та 87000 найменувань майна на загальну суму близько 9 мільярдів гривень. При цьому оборонне відомство здійснює конкурсний відбір незалежних експертів, які й визначають залишкову вартість надлишкового військового майна, та по договору комісії передає його на реалізацію уповноваженій організації. І вже маємо позитивний результат такої роботи: торік дохід від реалізації надлишкового військового майна склав 310 млн. гривень, які були зараховані до спеціального фонду оборонного відомства. Найбільше користувалася попитом автомобільна техніка, яка знаходила своє застосування у сільськогосподарському секторі.

«Міністр оборони України чітко дотримується напрямку боротьби з корупцією у військах. Створення прозорих умов проведення процедури реалізації надлишкового військового майна, надання доступу до конкурсу усім зацікавленим сторонам та інвесторам є пріоритетом нашої роботи. Спільно з Кабінетом Міністрів України ми продовжуємо працювати над удосконаленням існуючого механізму реалізації надлишкового військового майна», – підсумував заступник директора департаменту відчуження надлишкового військового майна Міністерства оборони України Вадим Кузьменко.

        

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246373316