Л.Кожара закликає посилити увагу до питань продовольчої безпеки та енергетичних ресурсів
05.06.2013 | 16:14
Прес-служба Міністерства закордонних справ
 

З нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища Діючий голова ОБСЄ, Міністр закордонних справ України Леонід Кожара закликав країни-учасниці ОБСЄ посилити увагу до питань продовольчої безпеки та енергетичних ресурсів. У рамках цьогорічного Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища проводиться кампанія «Думай. Їж. Зберігай», завдання якої полягає у заохоченні людей до припинення продовольчого марнотратства та збереження світових природних ресурсів.  

«На тлі кризових явищ у сфері продовольства, палива та фінансів  першочергового значення набуває збереження уваги до цих викликів. Харчова безпека, захист навколишнього середовища, зелена економіка та відновлювальні джерела енергії – всі ці взаємопов’язані питання є складовими концепції всеохоплюючої безпеки ОБСЄ», – заявив Діючий голова ОБСЄ.

«Світ потребує чистої, ефективної та надійної енергетики для виконання довгострокового завдання – забезпечення сталого розвитку і зростання», відзначив Леонід Кожара. «Заклик до припинення продовольчого марнотратства, що лунає у Всесвітній день охорони навколишнього середовища, є також закликом  до забезпечення сталого споживання енергії та використання альтернативних енергетичних ресурсів, що займає одне з пріоритетних місць у порядку денному Українського головування в ОБСЄ. Україна як держава з усталеними аграрними традиціями прагне зробити свій внесок у посилення харчової та енергетичної безпеки, що є невід’ємною складовою економічного, довкільного та соціального розвитку».

Діючий голова підкреслив, що пріоритетом України у 2013 році є питання впливу енергетичної діяльності в регіоні ОБСЄ на довкілля та наголосив на важливості ширшого використання альтернативних та відновлювальних енергоресурсів. Він також закликав держави-учасниці використати процес «Гельсінкі +40» для зміцнення зусиль Організації у галузі економіки та охорони навколишнього середовища.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246409200