На Рівненській АЕС планують досліджувати навколишні ґрунти на вміст металів
05.06.2013 | 16:56
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості
 

На Рівненській АЕС проводиться постійна робота з природоохоронної діяльності: впроваджується нове обладнання, удосконалюються технологічні процеси, реалізовуються спеціальні заходи. Вплив атомної станції на навколишнє середовище контролюють еколого-хімічна лабораторія та лабораторія автоматизованої системи радіаційної обстановки РАЕС.

Еколого-хімічна лабораторія служби охорони навколишнього середовища (СОНС) РАЕС проводить вимірювання за 23 показниками хімічного та фізико-хімічного складу поверхневих вод річки Стир, стічних вод промислово-стічної каналізації, скидних вод промислових очисних споруд Рівненської АЕС, м. Кузнецовська та реабілітаційно-оздоровчого комплексу «Біле озеро». Усі методики атестовані в Укрметртестстандарті, а система якості, яка функціонує в лабораторії, забезпечує достовірність та об’єктивність результатів вимірювань.

Поки що лабораторія спеціалізується на вимірюваннях показників води. Однак, за словами начальника служби охорони навколишнього середовища Олександра Горковлюка, найближчим часом планує розширити свої можливості. Уже придбали сім вітчизняних методик дослідження ґрунтів. Невдовзі сподіваються закупити і відповідне обладнання. Сьогодні у розпорядженні лаборантів та інженерів СОНС – фотоколориметри і аналізатори рідини. «Хочемо поповнити матеріальну базу лабораторії сучасним атомно-абсорбційним спектрометром, який використовується для визначення вмісту металів у воді та ґрунтах, - повідомив О. Горковлюк. – Такий прилад сьогодні є у хімічному цеху РАЕС. Дуже багато речовин, які є у ґрунтах, можна визначити тільки з його допомогою».

Спеціалісти лабораторії беруть проби промислово-зливової каналізації тричі на тиждень або за заявками підрозділів. На період роботи оздоровчої бази проводять дослідження на РОК «Біле озеро».

У лабораторії запевняють, що Рівненська атомна електростанція дотримується усіх норм та вимог відповідно до переліку речовин та їх допустимих концентрацій у стічних водах, а її робота не вносить суттєвих змін у якість поверхневих вод.

«Більше того, іноді РАЕС повертає в річку воду за деякими показниками чистішу, ніж брала», - зауважує начальник еколого-хімічної лабораторії Оксана Логунова.

Це пояснюється просто: аби забезпечити нормальну експлуатацію обладнання, воду для його охолодження ретельно очищають. Для цих цілей з 2007 року на РАЕС працюють унікальні споруди обробки додаткової води (СОДВ), яким немає аналогів в Україні.

Довідково

Рівненська атомна електростанція (РАЕС) розташована на північному заході Рівненської області. На РАЕС експлуатуються чотири енергоблоки сумарною потужністю 2 835 МВт: блок №1 (ВВЕР-440) потужністю 420 тис. кВт з 1980 року, блок №2 (ВВЕР-440) потужністю 415 тис. кВт з 1981 року, блок №3 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн. кВт з 1986 року, блок №4 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн. кВт з 2004 року.

10 грудня 2010 року Держатомрегулювання України дало дозвіл на продовження терміну експлуатації енергоблоків №№ 1,2 РАЕС ще на 20 років: до 2030 і 2031 років відповідно.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246409643