У Єнакієвому розпочали будівництво нової аглофабрики
05.06.2013 | 17:12
Донецька ОДа
 

На Єнакіївському металургійному заводі на Донеччині зробили перший крок у зведенні нового агломераційного цеху – на відведеній для цього території почали демонтувати стару димову трубу, висота якої сягає 110 метрів.

Промислове місто багато років потерпає від металургійного пилу, який щоденно вкриває центральні райони. Місцеві жителі багато скаржилися у різні інстанції, однак, після втручання Президента України Віктора Януковича справа рушила з місця. За ініціативи Глави держави розроблено проект «Будівництво нової аглофабрики на ЄМЗ».

«Зараз ми розпочали два паралельні процеси – демонтаж старих будівель на будмайданчику та узгодження документації проекту. Враховуючи, що нова аглофабрика – важливий економічний та екологічний проект, ми на два місяці ущільнили графік демонтажу», - зазначив генеральний директор ПАТ «ЄМЗ» Олександр Подкоритов. Він також додав, що вже до кінця серпня буде ліквідованостару димову трубу і на очищеній території розпочнеться зведення сучасного цеху.

Нагадаємо, проект «Будівництво нової аглофабрики на ЄМЗ» передбачає зведення принципово нового агломераційного комплексу, який відповідатиме всім сучасним екологічним та техніко-економічним вимогам. Новий масштабний об’єкт дозволить підприємству в два рази збільшити продуктивність агломерату, але при цьому в сім разів знизити викиди забруднюючих речовин у повітряний басейн міста.

Сума інвестицій всього проекту становить більше 360 мільйонів доларів. На початковій стадії проект оцінювався в 250 мільйонів, але, враховуючи дуже важливу його екологічну складову, група компаній «Метінвест», що володіє заводом, прийняла рішення щодо подорожчання проекту нової аглофабрики ЄМЗ за рахунок використання ультрасучасної і надійної технології з очищення газів MEROS. Ще одним важливим рішенням проекту є будівництво закритого рудного двору аглофабрики.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246409778