Чверть усього експорту України - аграрна продукція
13.06.2013 | 17:53
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства
 

Протягом останніх років Україна остаточно зарекомендувала себе як потужного гравця на світовому ринку продовольства. Так, щорічно збільшуються обсяги експорту вітчизняної сільгосппродукції. Лише в 2012 році Україна поставила на зовнішні ринки продукції АПК на 18,2 млрд. доларів, що на 40% більше, ніж у 2011 році. У поточному році доходи від експорту планують збільшити до 22 мільярдів доларів. Про це під час дискусійної панелі «Інвестиції в аграрну галузь України. Нагодуємо світ разом!», яка відбулася в межах Першої міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners», повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«За останні роки Україна стала одним із найпотужніших гравців на світовому ринку продовольства, постійно нарощуючи експорт сільськогосподарської продукції. Четверта частина усього експорту України – це аграрна продукція. У 2012 році кожна 11 тонна зерна, що продавалася на світовому ринку, була вітчизняного виробництва. Нам належить 9,2% у світовій торгівлі зерновими. Загалом же у 2012 році експорт сільгосппродукції становив 18,2 мільярда доларів США, що на 40% більше від попереднього року», − зазначив Міністр.

За словами Миколи Присяжнюка, сьогодні держава абсолютно виправдано  покладає на аграрний сектор великі надії. Підтвердженням цьому є те, що аграрний блок – один із основних у Державній програмі активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки.

«У межах виконання Програми ми плануємо залучити потужний інвестиційний ресурс у галузь. Ми плануємо реалізувати свої можливості в інвестиційних проектах у галузях сільськогосподарського машинобудування, тваринництва, тепличного господарства, розбудові інфраструктури аграрного ринку та зрошувальних систем, харчовій промисловості та інших», − поінформував керівник відомства. 

У результаті реалізації Державної програми активізації розвитку економіки планується збільшити обсяги експорту сільськогосподарської продукції до 22 мільярдів доларів. 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246431509