Україна має потужний ресурс для високотехнологічного "стрибка"
13.06.2013 | 18:42
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації
 

13 червня 2013 року в рамках Першої міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners» відбулося засідання круглого столу «Інновації у сфері високих технологій: умови діяльності та можливості для бізнесу». В засіданні круглого столу взяли участь керівники вітчизняних і зарубіжних інноваційних центрів, наукових установ та підприємств – лідерів ринку високих технологій, парламентарі та представники виконавчої влади, експерти у сфері інформатизації та інноваційної  політики.

Учасники круглого столу обговорили ряд актуальних питань розвитку ІТ-індустрії та створення інноваційної інфраструктури в Україні, ознайомились із провідними науковими розробками і стартап-проектами у галузі високих технологій, обговорили законодавчі та практичні аспекти запровадження  венчурного інвестування у нашій країні.

«Завдяки інтенсифікації науково-технічного прогресу світова економіка почала розвиватися прискореними темпами. Це відкриває для нас чимало нових можливостей, але, водночас, і породжує нові виклики та вимоги. Передусім – щодо здатності держави та суспільства використовувати інноваційний потенціал, динамічно примножувати обсяг знань та інформації, конвертувати їх у нові продукти, послуги та види діяльності» ,    зазначив модератор круглого столу, Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко.

Як відзначили учасники круглого столу, вражаючі економічні ефекти діяльності високотехнологічних компаній змушують сьогодні як приватний капітал, так і державний сектор змінюватись, відмовлятись від застарілих і неперспективних методів роботи та шукати нові ідеї і можливості для вивільнення вітчизняного наукового потенціалу з метою забезпечення сталого економічного розвитку.  «Україна – велика наукова країна, у нас є достатній кадровий, освітній, виробничий та фінансовий ресурс для високотехнологічного «стрибка», проте на разі нам потрібно сформувати у державі та суспільстві відповідний стиль мислення – культуру інновацій», – переконаний Віце-президент НАНУ Антон Наумовець.

«Такі зміни неможливі без спільної участі влади, бізнесу та інноваторів. Неможливі вони також і у замкненому просторі – на рівні окремо взятої країни. Саме тому Уряд ініціював обговорення в рамках Першої міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners» питання створення сприятливого інвестиційного та регуляторного середовища для розширення діяльності високотехнологічного бізнесу в Україні. Нам дуже важливо почути думку кожного з Вас – безпосередніх учасників ринку високих технологій, для того, щоб вибудувати алгоритм власних дій у формуванні сприятливого для Вашої роботи бізнес-середовища», – зазначив Володимир Семиноженко.

Як поінформував Голова Держінформнауки, Уряд України своїми рішеннями та заходами послідовно формує сприятливі умови для розвитку інноваційної діяльності розбудови інфраструктури з підтримки інноваторів та винахідників. Зокрема, з цією метою Урядом створено спеціалізовану установу державного венчурного інвестування – Фонд підтримки малого інноваційного бізнесу. В рамках Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 рр. реалізуються 13 масштабних інноваційних проектів, які спрямовані на розвиток високотехнологічного виробництва в Україні та заміщення імпорту. Важливою урядовою ініціативою з формування наукоємної економіки є Національний проект «Технополіс», яким передбачено створення 5 інноваційних технологічних парків (у Києві, Харкові, Львові, Дніпропетровську, Донецьку). Також Урядом готується законодавча база зі стимулювання створення та функціонування в Україні індустріальних парків.

«З одного боку, перед нами стоїть низка нагальних проблем у цій сфері, а з іншого – ми в ході сьогоднішнього обговорення виявили множину успішних прикладів з реалізації інноваційних стартапів. Ми детально проаналізуємо законодавчі, регуляторні та інвестиційні чинники, які посприяли б цьому успіху. – сказав Володимир Семиноженко. – Напрацювання та рекомендації нашого круглого столу стануть основою для проектів урядових рішень та законодавчих змін на користь бізнесу, інноваторів та держави».

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246431878