У рамках "ABC: Ukraine & Partners" обговорили питання спрощення дозвільних процедур у будівництві
14.06.2013 | 15:44
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства
 

Керівництво Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України взяло участь у Першій міжнародній бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners», яка розпочала свою роботу 13 червня в Києві за ініціативи Уряду та Прем’єр-міністра України.

Сьогодні у рамках заходу пройшла дискусійна панель «Інвестиційні та бізнесові можливості розвитку інфраструктури та реалізації транзитного потенціалу України», яку відкрив Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул.

Одним із питань, які обговорили учасники в ході дискусії, стало спрощення дозвільних процедур у будівництві.

За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Дмитра Ісаєнка, будівництво є чутливим показником стану економіки країни і важливим регулятором її розвитку. Саме цим зумовлено посилену увагу Президента України і Уряду, яка приділяється забезпеченню стабільності цієї галузі в Україні.

«Відповідно до Програми економічних реформ удосконалення містобудівної діяльності визначено як один із стратегічних напрямків роботи Мінрегіону. Протягом останніх років прийнято низку змін до законодавства, що сприяють спрощенню дозвільних процедур у будівництві», - сказав Дмитро Ісаєнко.

Він поінформував учасників дискусії, що з прийняттям Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» в країні створено надійний фундамент для формування сприятливого інвестиційного клімату. Зокрема,  реалізований декларативний принцип початку будівництва об'єктів та прийняття їх в експлуатацію, скасовано обов'язкову експертизу проектної документації об'єктів I-III категорій складності та сформований ринок експертних організацій різних форм власності. Також скасовано ліцензування проектної та будівельної діяльності (крім будівництва об'єктів IV-V категорій складності) і встановлено персональну відповідальність сертифікованих фахівців: архітекторів, проектувальників, експертів, фахівців технічного нагляду та технічної інвентаризації. Змінено підходи до визначення пайового внеску у розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів. А громадянам надана можливість будувати індивідуальні житлові будинки площею до 300 метрів квадратних на підставі будівельного паспорта, без проектної документації. Разом з тим, створено механізм легалізації самовільно побудованих в попередні роки об'єктів індивідуального житлового будівництва, а також цивільних об'єктів I-II категорії складності. Сьогодні розгорнута робота з актуалізації та оновлення містобудівної документації, а також щодо створення містобудівного кадастру.

«Результат - істотно скорочено кількість дозвільних процедур і тимчасові витрати забудовника на їх проходження. Якщо раніше для початку будівництва було потрібно пройти 32 процедури, яка в часі займала 296 днів, то сьогодні це 3-5 процедур. А в часі - це від 21 до 60 днів залежно від категорії складності об'єкта», - сказав заступник Міністра. Він також додав, що до проведення реформи щорічно видавалося близько 40 тисяч дозволів на будівництво. За підсумками 2012 року тільки 1100 об'єктів або 1% їх загальної кількості вимагали отримання дозволу. Решта 108 тисяч забудовників отримали право на виконання будівельних робіт за декларативним принципом.

Спрощення дозвільних процедур у будівництві, а також імплементація проведених реформ на місцях залишається пріоритетом роботи Міністерства. Дмитро Ісаєнко наголосив, що Мінрегіон тісно співпрацює в цьому напрямку з Міжнародною фінансовою корпорацією, з якою підписано Меморандум, реалізуються спільні проекти, проводяться семінари та зустрічі, в тому числі з іноземними експертами.

 

 

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246436566