Реформування сфери залізничного транспорту дасть потужний поштовх розвитку залізничної інфраструктури
14.06.2013 | 15:50
Прес-служба Міністерства інфраструктури
 

Під час панельної дискусії в рамках Міжнародної бізнес-конференції "ABC:Ukraine&Partners" генеральний директор Укрзалізниці Сергій Болоболін підкреслив, що реформування сфери залізничного транспорту дасть змогу не лише модернізувати технічні засоби, а й дасть потужний поштовх розвитку залізничної інфраструктури, що разом сприятиме залученню нових вантажопотоків. Оскільки наша залізнична інфраструктура дозволяє перевозити до 100 млн. тонн транзитних вантажів на рік, але торік було перевезено всього 42 млн. Змінити цю ситуацію та залучити додаткові обсяги транзиту, за словами гендиректора Укрзалізниці, дозволить прийняття ефективних рішень, пов'язаних саме з реформуванням галузі, серед яких - визначення стратегічних цілей, пріоритетів розвитку, сегментів для вантажних перевезень, основних напрямків державної політики у сфері вантажних перевезень, цільової моделі ринку оперування рухомим складом і вантажних перевезень і принципів взаємодії його основних учасників, удосконалення тарифної системи, нормативної бази.

Гендиректор Укрзалізниці також наголосив, що реформа стосуватиметься безпосередньо і структури залізничного транспорту, адже нинішня - 6 залізниць та 40 підвідомчих підприємств - не відповідає світовим вимогам. "Необхідна внутрішня трансформація, що дозволяє окреслити принципово нові структури залізничного транспорту, які здатні забезпечити реалізацію послуг через єдине вікно з урахуванням гарантованого недискримінаційного доступу до послуг як тимчасового монопольного, так і природного монопольного сегменту на залізничному транспорті", - сказав Сергій Болоболін.

"Завдання реформування забезпечити стійкий розвиток залізничного транспорту відповідно до потреб економіки країни на основі росту конкурентоспроможності, розширення інвестиційних механізмів і розвитку ринку залізничних транспортних послуг", - підсумував Гендиректор Укрзалізниці.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246436599