Зараз дуже сприятливий момент для подачі Україною заявки на проведення Олімпійських ігор - Гернот Ляйтнер
14.06.2013 | 19:28
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА
 

"Зараз дуже хороший час для України подавати заявку на проведення Зимових Олімпійських Ігор 2022 року: Євросоюз просувається на Схід. Всі нинішні тенденції вказують на сприятливий геополітичний момент", - заявив генеральний директор заявочного комітету Зальцбург - 2014 Гернот Ляйтнер, виступаючи на круглому столі "Від Євро -2012 до Євробаскету-2015 та Олімпійської Надії-2022". Круглий стіл пройшов 14 червня в рамках міжнародної бізнес-конференції "ABC: Ukraine & Partners".

Пан Ляйтнер зазначив, що заявка - це "прекрасний спосіб за невеликі гроші показати країну світові. Потрібно залучити українців до цієї  ідеї, а потім - розповісти світові про ваші наміри. На першому етапі потрібно зосередитися на популяризації олімпійського духу, спорту серед молоді", - зазначив експерт. "Необхідно також демонструвати політичну волю, і тут дуже важлива підтримка глав держав, урядів. Є безліч прикладів, коли керівники найбільших країн особисто приділяли величезну увагу всім етапам підготовки Ігор у своїх країнах. Не сумніваюся, що і керівництво України розуміє важливість цієї події", - підкреслив Гернот Ляйтнер.

Він розповів, що на першому етапі необхідно надати МОК певні національні гарантії, а також розробити національні програми розвитку регіонів, в яких планується провести Ігри. Ляйтнер підкреслив, що кожен житель країни повинен розуміти суть ідеї проведення Ігор, а також знати, яку спадщину  залишать Ігри. При складанні планів розвитку регіонів необхідно уникнути будівництва інфраструктури, яка не буде використовуватися, а також невиправдано високих витрат, при цьому залучати населення у розробку концепції підготовки. У Мюнхені і Солт-Лейк-Сіті місцеві громади брали найактивнішу участь у розробці концепції Ігор. Ігри у Ванкувері і Солт-Лейк-Сіті Ляйтнер назвав як приклади балансу мінімальних витрат і максимальної користі, отриманої країнами.

Другий етап - це конкретизація намірів. "І тут з боку Олімпійського комітету країну чекає дуже суворий контроль, до якого ви повинні бути готові. Потрібно надати багато конкретних гарантій", - зазначив експерт.

Ляйтнер також підкреслив, що Зимова Олімпіада - це "найскладніший захід у світі". Літні ігри проходять у містах, в теплу пору року, а зимові - у складних погодних умовах в гірській місцевості. Вони розташовуються більш компактно, ніж літні, але вимагають створення великої спортивної інфраструктури, забезпечення житлом величезної кількості людей, комфортними умовами роботи - преси, волонтерів, організаторів.

Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул заявив, що підготовка заявки на проведення Зимових Олімпійських ігор 2022 року - складова державної стратегії розвитку країни, Карпатського регіону та Львова. Вона передбачає розвиток інфраструктури, промоушн потенціалу регіонів України за кордоном, залучення інвестицій в туристичний і готельний бізнес.

"Олімпіада - це захоплююче  спортивне свято світового рівня. Воно  приверне увагу мільйонів закордонних туристів. У нас є всі шанси зробити карпатський регіон визнаною у світі перлиною зимового і літнього туризму, тренувальною та змагальною базою з зимових видів спорту. Підготовка до Олімпіади створить сотні тисяч робочих місць і нові кластери економіки. Олімпійські ігри повинні стати проектом, який буде в серці кожного українця. Ми зробимо все для того, щоб через рік, після розгляду заявки, керівництвом МОК було вимовлено слово "Україна", - заявив Олександр Вілкул.

Довідка. Гернот Ляйтнер - експерт з питань Олімпіади, який займається ними вже 15 років. Голова і генеральний директор компанії "Masterconcept GmbH" (Зальцбург, Австрія), старший консультант керівництва заявочного комітету "Токіо 2016" (Японія), архітектор і керуючий технічний директор заявочного комітету "Зальцбург 2010" та "Зальцбург 2014" (Австрія), розробник операційного майстер-плану в Сочі - 2014.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246438793