Міністр фінансів обговорив з делегацією ЄБРР можливість кредитування міжнародними фінустановами у національній валюті
19.06.2013 | 09:34
Прес-служба Міністерства фінансів
 

Міністр фінансів України Юрій Колобов провів зустріч з Першим віце-президентом Європейського банку реконструкції та розвитку Філіпом Беннеттом.

Під час зустрічі, 18 червня, Юрій Колобов передав Філіпу Беннетту вітальний лист для Президента Європейського банку реконструкції та розвитку Суми Чакрабарті та привітав Голову Представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунера з 20-ти річчям плідної співпраці між ЄБРР та Україною.

Основними темами обговорення Міністра фінансів Юрія Колобова з представниками делегації Європейського банку реконструкції та розвитку на чолі з Першим віце-президентом Філіпом Беннеттом стали: фінансова стабільність, можливість кредитування міжнародними фінансовими установами у національній валюті та заходи щодо посилення антикорупційної політики.

Міністр фінансів Юрій Колобов зазначив, що з метою вирішення актуального питання як для ЄБРР, так і для багатьох міжнародних фінансових організацій, зокрема щодо можливості проводити операції в українській валюті, українським Урядом підготовлено проект Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», який на сьогодні готується до другого читання у Верховній Раді України.

Представники Банку відзначили прогрес у підготовці змін до законодавчої бази в Україні, які відкриють можливість розпочати кредитування українських позичальників у гривні, а згодом дозволять ЄБРР залучати гривневі кошти шляхом випуску місцевих облігацій. Банк розглядає цю діяльність, як надзвичайно важливий елемент розвитку ринків капіталу та цінних паперів в Україні.

На думку Міністра фінансів, принципово важливим кроком у сфері реформування бізнес-середовища та інвестиційного клімату в України є систематизація боротьби з корупцією. Реалізація антикорупційної ініціативи ЄБРР передбачає підписання майбутнього Антикорупційного Меморандуму, який незабаром буде передано на розгляд Уряду та підписано з ЄБРР на найвищому рівні.

У свою чергу керівництво ЄБРР підтримує наміри України та вважає, що підписання Меморандуму забезпечить належний рівень конкретики стосовно подальших кроків у боротьбі з корупцією.

Говорячи про заходи щодо встановлення довіри інвесторів до української економіки, Юрій Колобов зазначав, що основні зусилля Уряду спрямовані на детінізацію та зміцнення української економіки, зниження податкового навантаження, підтримку та захист учасників ринку, інвесторів, бізнесу та кредиторів. На сьогодні українським Урядом впроваджується низка важливих законодавчих ініціатив, так, продовжується робота з імплементації Закону України «Про захист прав кредиторів». Розроблена Урядом Програма активізації розвитку економіки України на 2013-2014 роки має чіткі відповіді про те, як Уряд буде підтримувати платіжний баланс, забезпечить наповнення бюджету, спрощуватиме податкову систему тощо.

Поряд з новими заходами Уряд пропонує також активізувати кредитування економіки за рахунок модернізації інституту державних гарантій.

У 2013 році передбачено надання права державним органам самостійно ініціювати і забезпечувати реалізацію проектів соціально-економічного розвитку.

Окрім того, з метою посилення прозорості і стратегічного планування у сфері державних фінансів, Урядом у червні цього року підготовлена і передана в Представництво Європейського Союзу в Україні для експертного висновку Стратегія розвитку системи управління державними фінансами.

Міністр зазначив, що Стратегія направлена на розвиток системи середньострокового бюджетного прогнозування і незалежного зовнішнього фінансового аудиту; зміцнення бази податкових надходжень; мінімізацію впливу квазіфіскальних операцій на показники бюджету; приведення системи державних закупівель у відповідність з європейськими стандартами, підвищення прозорості бюджетної політики; удосконалення управління ліквідністю державних фінансів, а також державного внутрішнього фінансового контролю.

«Сьогодні Уряд рішуче налаштований на впровадження всіх запланованих заходів, розуміючи, що стабільна і зрозуміла політика – головна умова інвестиційної привабливості країни», - резюмував Міністр фінансів Юрій Колобов.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246448832