Колишні військовослужбовці пройшли перепідготовку за програмою НАТО-Україна: "Партнерство заради миру"
19.06.2013 | 14:35
Прес-служба Міністерства оборони
 

У Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут  відбувся випуск 69 колишніх військовослужбовців, які протягом останніх декількох років звільнилися у запас чи відставку. Три місяці випускники проходили курси перепідготовки військовослужбовців запасу за міжнародною програмою НАТО – Україна: “Партнерство заради миру” у двох містах.

Так, дві групи слухачів за спеціальностями “менеджмент підприємницької діяльності (менеджмент)” та “комп’ютерні мережі і системи” навчалися у Харкові. Перепідготовкою ж 22-х осіб за комп’ютерним напрямком викладачі НТУ “ХПІ” займалися у Чугуєві у класах Товариства сприяння обороні України.

«Програма, по якій захисники Вітчизни здобувають у нас другу спеціальність, розрахована на 500 годин. Приємно констатувати, що з 2009 року у нашому університеті перепідготовку пройшли вже близько 700 чоловік. Фінансову сторону реалізації цього проекту з перепідготовки “запасників” повністю взяли на себе уряди двох країн-членів Північно-Атлантичного альянсу Королівства Нідерланди та Королівства Данії», – розповів куратор реалізації міжнародної програми у НТУ “ХПІ” Михайло Солощук.

На урочистому випуску слухачів курсів перепідготовки військовослужбовців були присутні менеджер програм з перепідготовки військовослужбовців за програмою НАТО – Україна: “Партнерство заради миру” Крістофер Штаудт, виконуючий обов’язки заступника Харківського обласного військового комісара майор Дмитро Поткін, заступник начальника Міжгалузевого інституту післядипломної освіти НТУ “ХПІ” Юрій Маржин.

«Незабаром виповниться 14 років, відколи в Україні впроваджено різні соціальні програми за підтримки НАТО. За цей час понад 5,5 тисячі колишніх військовослужбовців Збройних Сил отримали знання за цивільними спеціальностями, на які у суспільстві є попит. Приємно, що значна частина наших підопічних є мешканцями Харківської, Луганської та Донецьких областей. Сподіваюся, нові професії допоможуть їм зробити кар’єру у цивільному житті і додадуть впевненості у власних силах», – наголосив Крістофер Штаудт.

Після коротких привітань випускники отримали сертифікати міжнародного зразка про здобуття спеціальностей за двома напрямками.

Після завершення церемонії в одному з приміщень університету відбувся традиційний ярмарок вакансій, організований обласним центром зайнятості. В ході спілкування з потенційними роботодавцями кожен з випускників отримав змогу знайти посаду за новим фахом.

Довідково

На Харківщині курси з перепідготовки військовослужбовців запасу за міжнародною програмою НАТО: “Партнерство заради миру” впроваджено у квітні 2009 року. За умовами міжнародної домовленості з нашими партнерами навчання у цьому регіоні здійснюють викладачі Національного технічного університеті “Харківський політехнічний інститут” в Харкові та Чугуєві.

Серед спеціальностей, за якими в Харкові здійснюється перепідготовка є: “менеджмент підприємницької діяльності (менеджмент)”, “маркетинг” та “комп’ютерні системи і мережі”. Заняття проводяться протягом 500 годин. Окрім профільних дисциплін, випускникам надають знання з англійської мови та вчать основам лідерства.

З підбором кандидатів для перенавчання у НТУ “ХПІ” цивільним викладачам допомагають військкомати Харківської, Донецької та Луганської областей.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246450586